Oprogramowanie COMARCH w firmie konsultingowej Ekoconsultant

IT Vision zakończyło wdrożenie oprogramowania COMARCH w firmie konsultingowej Ekoconsultant – zapraszamy do przeczytania case study i obejrzenia filmu referencyjnego.


Jedna z wiodących firm outsourcingowych i konsultingowych regionu małopolskiego opiera swoje usługi o rozwiązania finansowo-księgowe COMARCH (CDN OPT!MA) i hurtownię danych bazującą na Microsoft SQL Server.

Ekoconsultant Sp. z o.o. działa na rynku usług outsourcingu i doradztwa, zatrudnione w firmie osoby mają doświadczenie w finansach i księgowości oraz prowadzeniu rozliczeń pracowniczych i doradztwie od 1991 roku.

Firma skupia zespół fachowców gotowych sprawnie i skutecznie reagować na potrzeby Klientów. Obecnie Ekoconsultant zatrudnia blisko 30-tu specjalistów z dziedziny rachunkowości, finansów, HRM, ISO, prawa, ekonomi, funduszy UE i informatyki.

W dotychczasowej działalności firma zrealizowała ponad 150 jednorazowych projektów doradczych oraz prowadzi ciągłą obsługę ponad 80 klientów.

Ekoconsultant skupia się na dostarczaniu usług wysokiej jakości dla wymagających Klientów zaliczanych do sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw, zarówno krajowych jak i zagranicznych (angielskich, niemieckich, włoskich, węgierskich).

W rankingach czasopisma Fundusze Europejskie – Ekoconsultant została sklasyfikowana w pierwszej dziesiątce w Polsce jako najskuteczniejsza firma pozyskująca fundusze UE dla swoich Klientów (ponad 100 pozyskanych dotacji na kwotę 8 mln zł).

Firma posiada 2 oddziały na terenie Krakowa i Nowego Sącza oraz zespół pracowników oddelegowanych do realizacji usług w siedzibach dużych Klientów.

W dotychczasowej pracy wykorzystywane były aplikacje w starej technologii DOS. Ekoconsultant potrzebowało nowego rozwiązania, zintegrowanego i pracującego w sieci, zapewniającego dostęp z dowolnego miejsca, umożliwiającego elastyczne analizy na potrzeby wymagających Klientów dostępne także w trybie on-line poprzez Internet oraz wspomagającego zarządzanie firmą outsourcingową (możliwość analizy rentowności obsługiwanych Klientów).

Zdecydowano się na pakiet CDN OPT!MA firmy COMARCH wraz z modułem dedykowanym dla Biur Rachunkowych, bazujący na Microsoft SQL Server z wykorzystaniem technologii Reporting Services.

Wdrożenie nowego systemu wraz z budową analitycznej hurtowni danych i internetowego, wielojęzycznego systemu raportowania dla Klientów zrealizowane zostało przez specjalistów firmy IT Vision Sp. z o.o. z Krakowa, Autoryzowanego Partnera COMARCH.


KORZYŚCI

“Na rozwiązanie CDN OPT!MA zdecydowaliśmy się uwzględniając szczegółową analizę funkcjonalną systemu, pod kątem oczekiwań naszych najbardziej wymagających Klientów oraz dotychczasowe doświadczenia w pracy na starszych aplikacjach DOSowych z rodziny produktów CDN. Rozwiązanie COMARCH okazało się wyborem trafnym ze względu na funkcjonalność i nowoczesną technologię. System jest także rekomendowanym i nagradzanym przez wiele instytucji programem (logo Teraz Polska, Rekomendacja Stowarzyszenia Księgowych itp.).

 

 

Już po kilku miesiącach wykorzystywania systemu mogliśmy zaobserwować znaczącą poprawę przepływu informacji pomiędzy naszą centralą, oddziałem i pracownikami w terenie, ograniczenie nakładów pracy wynikające z integracji systemu i możliwości raportujących.

Moduł Biuro Rachunkowe wspomaga nas w analizie efektywności naszej pracy oraz w rentowności naszych działań – takiego sposobu zarządzania wymaga od nas rynek i konkurencja.

Elastyczne raporty i analizy, poza istotną oszczędnością czasu, pozwalają nam sprawnie realizować wyszukane oczekiwania naszych Klientów i dostarczać, prócz standardowej obsługi księgowej czy płacowej, także wiedzę i kompetencje controllingowe. Dzięki kompetencjom naszego zespołu, złożonego ze najwyższej klasy specjalistów różnych dziedzin oraz nowoczesnemu oprogramowaniu możemy być partnerem doradczym dla firm zarówno małych, średnich jak i dużych na skalę ogólnopolską ale także i dla przedsiębiorstw zagranicznych w Polsce.

Nasza strategia pozwala nam na podejmowanie się trudnych wyzwań, wymagających najwyższych kompetencji i odpowiedzialności.

Zrealizowana na nasze zlecenie przez specjalistów IT Vision hurtownia danych MS SQL wraz z internetowym systemem informacyjnym dla naszych polskich i międzynarodowych Klientów pozwoliło nam na zaspokajanie potrzeb dotychczasowych Klientów ale także na pozyskanie zaledwie w przeciągu 3 miesięcy kilkunastu nowych Klientów.

Rozwiązanie pozwalające nam na świadczenie usług w trybie on-line pozwala nam na podejmowanie działań dla firm, które ze względu na swoje wysokie wymagania controllingowe dotychczas nie mogły skorzystać z naszych usług.

 

 

Wdrożenie systemów COMARCH, MICROSOFT i internetowej platformy wymiany danych z naszymi Klientami traktujemy jako znaczący krok w naszym rozwoju i jako naszą ogromną przewagę konkurencyjną.”
Maria Duda 
Prezes Zarządu Ekoconsultant


Wdrożenie zaawansowanego systemu finansowo-księgowego, hurtowni danych wraz z wielojęzycznym systemem raportowania on-line, systemów szyfrowania danych oraz back-up’u, opartych o rozwiązania Microsoft i COMARCH było dla nas ambitnym wyzwaniem.

 

 

Zarówno firma Ekoconsultant jak i jej Klienci postawili przed naszym zespołem wdrożeniowym wysoką poprzeczkę precyzyjnie mierzalnych kryteriów.

Efektem naszych prac już w pierwszych tygodniach wykorzystywania systemu nasz Klient:

- zwiększył efektywność swoich działań poprzez monitoring pracy zespołu oraz zmniejszenie nakładów pracy na sporządzenie zestawień i analiz dla Klientów

- mógł skupić się na menedżerskich aspektach rachunkowości oraz na udostępnianiu wiedzy swoich ekspertów

- mógł analizować rentowność swoich działań poprzez rejestrację i statystyki prac prowadzonych dla Klienta

- pozyskał kilkunastu nowych Klientów, w tym zagranicznych dla których szybki i bieżący dostęp do danych księgowych był kluczowym kryterium wyboru firmy outsourcingowej

Nasze doświadczenia w realizacji zadań nastawionych na konkretne i mierzalne efekty przyniosły spodziewany skutek.

Stworzyliśmy wraz z zespołem naszego Klienta platformę, która łączy ze sobą: najnowocześniejsze technologie i najwyższej klasy kompetencje Ekoconsultant.

Dzięki temu połączeniu nasz Klient zyskał ogromną przewagę rynkową.

 

 

Dla nas jako dostawcy rozwiązań informatycznych dużym wyróżnieniem jest uczestnictwo w takim przedsięwzięciu.
Paweł Zemła
Dyrektor Sprzedaży IT Vision

Bookmark and Share

Projekty / wdrożenia

Bezkonkurencyjność i wyjątkowość rozwiązania jakim jest RAMBASE pozwala na podbicie przez ten produkt rynków z całego świata. RAMBASE jest unikalną platformą firmy Hatteland, która wdrażana jest łatwo i szybko. Nie wymaga...

01.01.2012r. rozpoczynamy nowy projekt „Nowoczesna firma – doradztwo dla MŚP”.Jego adresatami są właściciele i pracownicy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, którzy pragną poszerzyć swoje kompetencje w zakresie efektywnego zarządzania rozwijającą...

W ramach międzynarodowego konsorcjum, liderem którego jest firma HİSBİM (Turcja), a partnerami NEXT Systems Ltd (Węgry), INFOTA Research Institute of the Foundation for Information Society (Węgry), Instytut Matematyki i Informatyki...

Największy projekt doradczy w Małopolsce, skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Przewiduje dofinansowanie do 70% na usługi doradcze m.in. z obszarów: księgowości, rachunkowości, zarządzania, prawa, IT.Sprawdź już dziś, czy...

W ramach Projektu stworzyliśmy elektroniczną platformę wymiany danych i komunikacji z partnerami. Funkcjonalność zapewnia przygotowana platforma z dostosowanym systemem NAV oraz aplikacjami dla hodowców. Platforma posiada dwujęzyczny interfejs, umożliwiający zdalne...

Spółka IT Vision zrealizowała projekt rozwoju kompetencji pracowników dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego (PO KL). Zrealizowaliśmy projekt "Podnoszenie kompetencji kluczowych pracowników IT Vision Sp. z o.o.", który został współfinansowany ze środków...

IT Vision Sp. z o.o. © 2000-2013
All rights reserved