Nowa wersja Comarch ERP XL

Na rynku właśnie pojawiła się nowa wersja Comarch ERP XL (dawniej: Comarch CDN XL). System wzbogacono o ok. 150 nowych funkcjonalności. Nowa wersja jeszcze lepiej obsłuży procesy biznesowe we wszystkich obszarach operacyjnych przedsiębiorstwa.

Comarch ERP XL (dotychczas znany jako Comarch CDN XL) jest najpopularniejszym systemem klasy ERP w Polsce. Obecnie wykorzystuje go około 3700 firm, a w 2011 roku rozwiązanie to wybrało 359 nowych klientów.

Co nowego?

Rozumiejąc potrzeby rosnącej liczby użytkowników, producent oprogramowania wprowadził szereg ulepszeń m.in. w obszarze księgowym, finansowym, raportowania, controllingu, a także bezpieczeństwa przesyłanych danych.

Teraz użytkownik ma możliwość wyboru spośród dwóch opcji interfejsowych – dotychczas znanej oraz nowej, opartej na nowoczesnym menu wstęgowym.

Równolegle z dotychczas dostępną wersją interfejsową rozwijana jest nowa szata graficzna Comarch ERP XL, a wraz z nią szereg nowych możliwości wpływających na wygląd oraz ergonomię pracy z systemem (np. możliwość dodawania skrótów do wybranych obszarów systemu, ułatwiona praca z kolumnami list).

Poprawa bezpieczeństwa. Od teraz istnieje możliwość backupu danych (tworzenia kopii bezpieczeństwa baz danych) bezpośrednio z systemu. Jest to możliwe dzięki lepszej integracji Comarch ERP XL z usługą iBard24 (narzędzie do backupu danych). Współpraca ta znacznie zwiększy bezpieczeństwo danych.

Promocja: Klienci Comarch ERP XL mogą skorzystać z 20-procentowego rabatu na 30 GB konto iBard24.

Księgowość oraz kadry i płace. W nowej wersji Comarch ERP XL uwzględniono zmiany w podatku VAT, które mają być wprowadzone od 1 stycznia 2013 roku. Ministerstwo Finansów proponuje m.in. podwyższenie stawki VAT na niektóre towary, wprowadzenie faktury uproszczonej, eliminację faktur wewnętrznych oraz zmianę zasady określającej moment powstania obowiązku podatkowego, a także zmiany w kadrach i płacach (m.in. wprowadzenie raportu RMUA dla pracowników za cały poprzedni rok).

Nowa wersja systemu pozwala także na rejestrację obrotu złomem zgodnie z obowiązującymi przepisami, w myśl których to nabywca jest zobowiązany do naliczenia podatku należnego, który jednocześnie stanowi dla niego podatek naliczony.

Logistyka. Obsługa tzw. promocji pakietowych oraz łączonych (np. przy zakupie dwóch sztuk towary trzecia dołączana gratis) to przykład licznych zmian w obszarze logistyki. Comarch ERP XL pozwala na obsługę wielu różnych scenariuszy promocji. Przedsiębiorca zyskuje możliwość prowadzenia analiz tego obszaru w narzędziu Business Intelligence.

Poczta hybrydowa. Użytkownicy Comarch ERP XL 11.0 mogą korzystać z usługi tzw. poczty hybrydowej, dzięki integracji systemu z wirtualną drukarką firmy inPost. Pozwoli ona na przesyłanie wybranych dokumentów systemu (np. faktury czy korekty do faktury) do firmy inPost za pośrednictwem Internetu w celu zapakowania i dostarczenia go do odbiorcy.

Raportowanie i controlling. Comarch proponuje zupełnie nowe rozwiązanie w zakresie raportowania i analiz z myślą o przedsiębiorcach, dla których pełna funkcjonalność modułu Business Intelligence jest w danym momencie zbędna. Od teraz mogą oni korzystać z nowego narzędzia Comarch ERP XL BI Start. Pozwala ono na tworzenie bieżących raportów i analiz, bez potrzeby utrzymywania dodatkowego serwera obsługującego platformę analityczną. Comarch ERP XL BI Start oparto na technologii in-memory, co oznacza, że wszystkie dane oraz raporty przechowywane są w pamięci operacyjnej.

Kolejną nowością w obszarze BI jest możliwość przeglądania oraz edytowania raportów na urządzeniu z platformą Android. Służy do tego specjalne narzędzie Comarch ERP Mobilny BI. Istotną zmianą jest także udostępnienie mechanizmu alokacji kosztów, dzięki któremu klient będzie mógł rozbijać koszty ogólne według zdefiniowanych przez siebie kluczy podziałowych. Pozwoli to np. na tworzenie wielopoziomowych analiz i marż.

Bookmark and Share

Projekty / wdrożenia

Bezkonkurencyjność i wyjątkowość rozwiązania jakim jest RAMBASE pozwala na podbicie przez ten produkt rynków z całego świata. RAMBASE jest unikalną platformą firmy Hatteland, która wdrażana jest łatwo i szybko. Nie wymaga...

01.01.2012r. rozpoczynamy nowy projekt „Nowoczesna firma – doradztwo dla MŚP”.Jego adresatami są właściciele i pracownicy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, którzy pragną poszerzyć swoje kompetencje w zakresie efektywnego zarządzania rozwijającą...

W ramach międzynarodowego konsorcjum, liderem którego jest firma HİSBİM (Turcja), a partnerami NEXT Systems Ltd (Węgry), INFOTA Research Institute of the Foundation for Information Society (Węgry), Instytut Matematyki i Informatyki...

Największy projekt doradczy w Małopolsce, skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Przewiduje dofinansowanie do 70% na usługi doradcze m.in. z obszarów: księgowości, rachunkowości, zarządzania, prawa, IT.Sprawdź już dziś, czy...

W ramach Projektu stworzyliśmy elektroniczną platformę wymiany danych i komunikacji z partnerami. Funkcjonalność zapewnia przygotowana platforma z dostosowanym systemem NAV oraz aplikacjami dla hodowców. Platforma posiada dwujęzyczny interfejs, umożliwiający zdalne...

Spółka IT Vision zrealizowała projekt rozwoju kompetencji pracowników dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego (PO KL). Zrealizowaliśmy projekt "Podnoszenie kompetencji kluczowych pracowników IT Vision Sp. z o.o.", który został współfinansowany ze środków...

IT Vision Sp. z o.o. © 2000-2013
All rights reserved