fbpx

AutoStore

Branże:
B2Bdystrybucjaprodukcjasprzedaż
Rozwiązanie:
RamBase - Produkcja; Księgowość; Magazyn

Produktywność, efektywność i szybkość

AutoStore to firma automatyzująca składowanie i komplementowanie zamówień. Dzięki swoim robotom oferuje innowacyjne i najbardziej efektywne dla zarządzania powierzchnią rozwiązania magazynowe.

„Podczas dostarczania instalacji jest dla nas niezwykle ważne, aby moduły trafiały w odpowiednie miejsce, do właściwego klienta i o właściwym czasie. Posiadanie systemu, który śledzi wszystkie te elementy jest dla nas niezwykle istotne. RamBase jest bardzo dobrym systemem, ponieważ łączy wszystkie segmenty produkcji. Musimy być w stanie spojrzeć do systemu i znaleźć potrzebne dane w każdym miejscu i czasie” KARL JOHAN LIER, CEO, PREZES ZARZĄDU AUTOSTORE

Wyzwanie

W związku z dynamicznym rozwojem firmy do zarządzania produkcją robotów potrzeba było wdrożyć system, który sprosta zwiększającym się wymaganiom produkcyjnym. Nie było to jedyne wyzwanie stojące przed firmą. W każdym robocie produkowanym przez AutoStore znajduje się ponad tysiąc elementów, co sprawia, że ich produkcja jest trudna, a ryzyko popełnienia błędu jest wysokie.

Jako główną zaletę systemu RamBase pracownicy AutoStore podkreślają możliwość śledzenia transakcji od A do Z. Doceniona została przez nich również kompleksowość i jakość wprowadzonego rozwiązania.

Rozwiązanie

Wsparcie platformy spowodowało zwiększenie efektywności, produktywności oraz szybkości produkcji. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom firma zanotowała 92% wzrost.
Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój AutoStore jak również złożoność produkcji konieczne było wdrożenie scalające wszystkie elementy w jednym miejscu. Dla firmy ważne również było, aby wszelkie dane o procesie wytarzania robotów wprowadzane były automatycznie i na bieżąco do systemu.

Platforma RamBase została przygotowana w taki sposób by wspierać Autostore w stałym rozwoju. Wprowadzone rozwiązania pozwoliły nie tyko zarządzać produkcją, ale również finansami i księgowością.

Platforma umożliwia pełną kontrolę nad wytwarzanymi produktami, dostawami oraz wysyłkami. W czasie rzeczywistym pokazuje zmiany stanów magazynowych, stan produkcji oraz informacje o dostawach. Ponieważ RamBase wspiera każdy element produkcji, gotowe artykuły od razu trafiają na listy magazynowe.

RamBase wspiera również firmę w księgowości. Generuje raporty, które dostosowane są nie tylko do przepisów krajowych, ale również zagranicznych. Dodatkowo każda wprowadzana do systemu faktura automatycznie zawierana jest w raportach. Działanie platformy w czasie rzeczywistym pozwana na łatwe i precyzyjne sprawdzanie stanów transakcji.

Ponadto w AutoStore wprowadzono przejrzysty system zarządzania z możliwością wglądu do wielu baz danych z różnych państw. Z platformy pracownicy mogą korzystać w dowolnym miejscu co usprawnia kontakt z osobami znajdującymi się poza firmą.

„Firma bardzo szybko rośnie – wzrost w 2018 roku wynosił 92 %. Dzięki systemowi RamBase, możemy wymieniać dane i przygotowywać raporty zgodnie z przepisami międzynarodowymi i krajowymi. (…) System bardzo dobrze się sprawdza. Dzięki temu, że używamy systemu RamBase, osoby, które nie spędzają czasu w firmie, mogą bardzo łatwo śledzić co się w niej dzieje. Pozwala nam to na sprostanie wyzwaniu tak szybkiego wzrostu firmy.”
MAŁGORZATA PAZUR GŁÓWNY KSIĘGOWY, AUTOSTORE

Wynik

AutoStore

Jako główną zaletę systemu RamBase pracownicy AutoStore podkreślają możliwość śledzenia transakcji od A do Z. Doceniona została przez nich również kompleksowość i jakość wprowadzonego rozwiązania.

Rozwiązania RAMBASE umożliwiły AutoStore na zdobycie wiodącej pozycji na rynku automatyzacji składowanie i komplementowania zamówień. Wsparcie platformy spowodowało zwiększenie efektywności, produktywności oraz szybkości produkcji. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom firma zanotowała 92% wzrost.

Wdrożenie było przeprowadzone przez Jakob Hatteland Computer AS.

    Umów się na bezpłatną prezentację systemu
    Więcej
    Więcej
    Dowiedz się więcej o systemie