fbpx

Docusign

Branże:
B2Bsoftwareusługi
Rozwiązanie:
NetSuite OCR

Software oszczędzający pieniądze, czas i drzewa

DocuSign to firma, która sprzedaje oprogramowanie oparte na chmurze do zarządzania umowami elektronicznymi. W ramach chmury oferuje podpis elektroniczny, który umożliwia podpisywanie dokumentów na różnych urządzeniach. DocuSign posiada tysiące klientów i setki milionów użytkowników w ponad 180 krajach.

„NetSuite to solidne, kompletne rozwiązanie, które zintegrowaliśmy z innymi aplikacjami SaaS w celu zwiększenia efektywności na każdym etapie - to ogromne udoskonalenie”. DocuSign

Wyzwanie

Firma DocuSign rozwija się z roku na rok, a liczba ich klientów to niemal 100 tysięcy. Ujmowanie przychodów w sprawozdaniach finansowych było dużym wyzwaniem dla przedsiębiorstwa przy tak licznej grupie klientów. Niemożliwe było już zarządzanie firmą oparte na arkuszach kalkulacyjnych. Wykorzystywana przez DocuSign platforma informatyczna utrudniała również integrację z systemami opartymi na chmurze.

DocuSign potrzebował platformy, która pozwoliłaby usprawnić procesy poprzez zintegrowanie rozwiązań chmurowych do budżetowania i prognozowania, fakturowania, CRM oraz zarządzania czasem i wydatkami.

Rozwiązanie

Zastąpienie lokalnego oprogramowania, z którego korzystał DocuSign przez NetSuite ERP sprawiło, że firma stała się przedsiębiorstwem w 100% opartym na chmurze. Firma przeprowadziła niezbędną integrację z różnymi zasobami chmury, a NetSuite OneWorld zapewnił globalne rozwiązanie, które pomaga DocuSign w lepszym zarządzaniu globalnymi filiami i w przetwarzaniu transakcji wielowalutowych.

Wynik

Docusign

Wdrożenie NetSuite pozwoliło firmie na zwiększenie elastyczności w zarządzaniu, a co za tym idzie poprawiło jej wydajność. Oprócz skrócenia procesu rozpoznawania przychodów z dziewięciu dni do kilku godzin, zespół finansowy firmy skrócił miesięczne zamknięcie finansowe z 15 dni do 10.

Dzięki usprawnionej działalności DocuSign może wykorzystać NetSuite do przyszłych ulepszeń. Poprawiony wgląd w przeliczanie walut daje firmie nową, zwiększoną pewność poprawności obliczeń, a bycie firmą w 100% opartą na chmurze nadaje większe znaczenie jej własnym produktom opartym na chmurze.

Wdrożenie nie było przeprowadzone przez IT Vision

    Umów się na bezpłatną prezentację systemu
    Więcej
    Więcej
    Dowiedz się więcej o systemie