fbpx

RamBase – system dla firm produkcyjnych

Słowa kluczowe:
cloudfirmy produkcyjneprodukcjaRamBasesystem ERPwiedza
Opublikowano:

Z CSO RamBase i CEO IT Vision rozmawiamy o tym, dlaczego RamBase tak dobrze pasuje do firm zajmujących się produkcją. Pokazujemy, co czyni go wyjątkowym i jakie ma przewagi nad innymi systemami.

Czy RamBase to najlepszy system dla firm produkcyjnych? Pytamy Odd Magne Vea, CSO firmy RamBase i Pawła Prymakowskiego, CEO IT Vision, jak RamBase wspiera firmy produkcyjne. Odpowiadamy na pytanie, dlaczego wspiera produkcje lepiej niż inne rozwiązania i tłumaczymy, jak to jest możliwe, że system można wdrożyć w zaledwie 8 tygodni. Odd Magne i Paweł odpowiadają również czy system jest gotowy do wsparcia firm na polskim rynku.

Maria Olszańska: Dzień dobry. Dziś są ze mną Odd Magne Vea, CSO firmy RamBase i Paweł Prymakowski, CEO IT Vision.

Krótka historia RamBase

Chciałabym zacząć ten wywiad od krótkiego wstępu. System RamBase narodził się w Norwegii. Oryginalnie był stworzony dla firmy Hatteland. Ale kiedy jego twórcy zauważyli sukces systemu postanowili podzielić się z innymi przedsiębiorcami. Więc RamBase wszedł na inne rynki. Lecz kiedy RamBase wszedł na polski rynek połączył siły z IT Vision. Tak IT Vision stało się pierwszym partnerem wdrożeniowym w Polsce.

Rozpoczęliśmy pierwsze w tym roku wdrożenie systemu RamBase w Polsce. Myślę, że jest to dobra okazja, żeby porozmawiać o systemie i pozwolić ludziom poznać go trochę lepiej.

Odd Magne, w wielu miejscach i źródłach możemy znaleźć informacje, że RamBase jest idealnie dopasowany dla firm produkcyjnych. Czy to prawda? Jeśli tak, to dlaczego? Co czyni go wyjątkowym?

Odd Magne Vea: Tak jak powiedziałaś Mario, jedną z wyjątkowych cech RamBase jest to, że oryginalnie został stworzony, aby wspierać firmę produkcyjną. To również oznacza, że na własnej skórze doświadczyliśmy potrzeb branży. W przeciwieństwie do wielu innych systemów RamBase jest zbudowany z uwzględnieniem szczegółów dotyczących produkcji i łańcucha dostaw, gdzie system finansowy jest wynikiem wszystkich tych działań wykonywanych w produkcji i magazynie.

RamBase – system ERP dla firm produkcyjnych

RamBase nie jest stworzony dla wszystkich rodzajów firm. Skupiamy się tylko na firmach produkcyjnych i dystrybucyjnych. W rezultacie mamy głęboką i rozbudowaną funkcjonalność dla naszych docelowych branż.

system dla firm produkcyjnych

Mój ostatni punkt dotyczy tego, że RamBase jest stale automatycznie aktualizowany. To oznacza, że nasi klienci nie muszą martwić się instalacjami technicznymi, aktualizacjami i wszystkimi innymi rzeczami. Oznacza to również, że nasi klienci automatycznie otrzymują nowe i zaktualizowane funkcje. I że ich systemowi nigdy nie zabraknie wsparcia.

Maria Olszańska: Kilka razy wspomniałeś, że specyficzne funkcjonalności RamBase są dużą zaletą systemu. Jakie funkcjonalności usprawniają produkcję? Czy RamBase posiada jakieś funkcje, których inne systemy nie mają (a powinny mieć)? Jakie są zalety w produkcji w porównaniu z innymi rozwiązaniami?

Odd Magne Vea: Bardzo ważną różnicą w RamBase jest to, że jest to w pełni system ERP z określoną funkcjonalnością w całym procesie pracy, od hali produkcyjnej po finanse w tym samym systemie. A to daje naszym klientom doskonałą kontrolę nad całym biznesem w jednym systemie. Oznacza to, że dział finansów może zagłębić się w transakcje na hali produkcyjnej i mieć kontrolę nad całym procesem pracy.

Złożone potrzeby firm produkcyjnych

Jeśli chodzi o funkcjonalność, skupiliśmy się na firmach o złożonych potrzebach w tak zwanych przedsiębiorstwach regulowanych. Oznacza to, że nasi klienci często sami mają wymagających klientów lub ustawowe wymagania sprawozdawcze. A bardzo konkretnymi przykładami są szerokie wsparcie w zakresie identyfikowalności, numeracji seryjnej i dokumentacji, które bardzo dobrze pasują na przykład do wielu firm produkcyjnych i elektronicznych firm produkcyjnych. We wszystkich procesach jest również wbudowany bardzo dobry zintegrowany system jakości i odchyleń.

W wyniku tego nasi klienci mogą korzystać z wielu standardowych funkcjonalności w jednym rozwiązaniu. Nie muszą też poświęcać wiele czasu I pieniędzy na tworzenie i modyfikowanie innych funkcjonalności.

Maria Olszańska: To bardzo dobrze, że skupiamy się tylko na firmach produkcyjnych, bo możemy im dać to czego naprawdę potrzebują. Ponieważ Wy jako RamBase i Hatteland rozumiecie te potrzeby.  

Dostawcy systemu RamBase chwalą się możliwością szybkiego wdrożenia systemu. Paweł, czy to naprawdę możliwe, żeby rozpocząć działanie systemu już po 8 tygodniach?

Paweł Prymakowski: RamBase i jego metodologia projektowa pomaga nam znacząco skrócić czas potrzebny na wdrożenie systemu. Oczywiście model chmurowy również jest pomocny. Nie musisz skupiać się, nie musisz nawet dotykać żadnych kwestii technicznych.

Funkcjonalności dla produkcji dostępne “od ręki”

Ale co ważne, większość funkcji produkcyjnych, które w typowym systemie ERP wymagają pewnych dostosowań lub dodatków w RamBase są dostępne zaraz po „wyjęciu z pudełka”, dzięki czemu czas i koszty są mniejsze.

Chciałbym też dodać coś, do tego co powiedział Odd Magne o unikalnych funkcjonalnościach dla produkcji. Jest to fakt, że jeśli spojrzysz na zamówienie sprzedaży lub zlecenie produkcyjne, możesz zobaczyć wszystkie powiązane dokumenty, możesz zobaczyć cały przepływ pracy, swój status w przepływie pracy, to gdzie jesteś Ty, z jednego punktu.

Więc na ekranie, musisz mieć duży ekran, ale na jednym ekranie możesz zobaczyć wszystko, czego potrzebujesz w codziennej pracy. A co jest najbardziej imponujące, to to, co widziałem w firmach używających RamBase w codziennej pracy. Na hali produkcyjnej pracownicy mają dwie tablice przy stanowisku roboczym. Jedną z narzędziami, takimi jak śrubokręty, wiertarki lub klucze. Z drugiej strony jest duży ekran z RamBase. Są więc wszystkim, czego potrzebują do codziennej pracy. To naprawdę imponujące, że RamBase jest dostępny i pomocny przy każdym stanowisku roboczym. Nie tylko w biurze.

system ERP dla przedsiębiorstw produkcyjnych

Maria Olszańska: To bardzo dobrze. System wspiera nie tylko pracę z dokumentami i planowanie, ale także właściwą produkcję i wytwarzanie dóbr i towarów. RamBase przyśpiesza rozwój na polskim rynku. Ale jak wspomniałam wcześniej, system powstał w Norwegii. Czy jest więc przystosowany do polskiego prawa, podatków i wymogów księgowych?

Paweł Prymakowski: Mogę powiedzieć, że wspólnie z dostawcą systemu zainwestowaliśmy dużo czasu w przygotowanie pakietu lokalizacyjnego, który nie jest tylko minimalną podstawową funkcjonalnością. Obejmuje również dobre praktyki i opcjonalne funkcje usprawniające pracę księgową.

System dla firm produkcyjnych dostosowany do polskich wymogów

Skorzystaliśmy z naszego wieloletniego doświadczenia we wdrażaniu globalnych systemów w Polsce, dzięki czemu mogliśmy dostrzec niektóre braki, w porównaniu z lokalnymi rozwiązaniami i udało nam się stworzyć naprawdę dobrą lokalizację, a naszą wiedzę i doświadczenie wykorzystaliśmy w doradztwie przy produkcji pakietu lokalizacyjnego.

Jest to więc wspólna praca polskich i norweskich zespołów i jest to bardzo dobra współpraca. Moim zdaniem to kawał dobrej roboty. Jestem więc pewny, że lokalizacja jest naprawdę modelem najwyższej jakości, nawet jeśli jest to ciągła praca, która nadal wymaga dużo czasu i wysiłku, aby była aktualna i zgodna ze zmianami, które są ustalane przez naszego prawodawcę, a także z nadchodzącymi w najbliższej przyszłości zmianami.

Odd Magne Vea: Jeśli mogę coś dodać. Mieliśmy klientów w Polsce od wielu lat. I zaczęliśmy tworzyć lokalizację razem z tymi klientami. Ale duża zmiana nastąpiła, kiedy dołączyło do nas IT Vision, żebyśmy mieli lokalne doświadczenie we wdrażaniu finansowania dla wielu polskich firm. I żebyśmy mogli pójść z systemem dalej. Nie być tylko zagranicznym systemem z polską funkcjonalnością, ale z naprawdę pracującym jak lokalny polski system. Wraz z IT Vision włożyliśmy w to dużo pracy i prawdopodobnie będzie trzeba ją wykonać również w przyszłości, aby dokonywać aktualizacji. Ale to oznacza, że naszym celem jest coś w rodzaju działania jak lokalny polski system we wszystkich tych kwestiach.

Maria Olszańska: To wspaniale. Mamy dla polskich klientów norweski system, który jest naprawdę przystosowany do polskich wymogów, który może być wdrożony w zaledwie 8 tygodni i jest doskonale dopasowany do firm produkcyjnych, ponieważ firma produkcyjna była pierwszą, dla której system RamBase został stworzony. Mam nadzieję, że to zachęci firmy produkcyjne do zainteresowania się systemem RamBase, który może wspierać ich codzienną pracę.

Odd Magne, Paweł, bardzo się cieszę, że mieliśmy okazję porozmawiać trochę o systemie. Dziękuję za wasz czas i za wywiad.

    Umów się na bezpłatną prezentację systemu
    Więcej
    Więcej