fbpx

System ERP dla produkcji – zarządzaj produkcją i poprawiaj jej wydajność!

Twoja firma produkuje wyroby procesowo, dyskretnie lub w sposób mieszany. Bez względu na typ produkcji, ważne jest, aby utrzymać wysoki poziom produktywności, niski stopień kosztów własnych oraz ciągle się rozwijać.  System ERP dla produkcji może być odpowiednim rozwiązaniem dla Twojej firmy.

Co to jest ERP? System do zarządzania firmą

Żeby zapewnić wysoką jakość Twoich produktów, warto wdrożyć system do zarządzania przedsiębiorstwem – system ERP. Taki system pozwala zarządzać każdym aspektem przedsiębiorstwa, a także automatyzować i usprawniać procesy. ERP pozwala także skrócić czas produkcji. Umożliwia również optymalne wykorzystanie zasobów. Dodatkowo wykorzystanie systemu pozwala zapewnić konkurencyjność Twojej oferty i wyrobów.

Zalety systemu ERP w produkcji

Dokładna wiedza o zleceniach

Zyskasz dokładną wiedzę o wszystkich prowadzonych zleceniach, będziesz lepiej zarządzać serwisem, zaoszczędzisz czas, a przede wszystkim – zaoszczędzisz pieniądze!

Jedno narzędzie do obsługi wszystkich procesów

Jedno narzędzie obsłuży wszystkie procesy w Twojej firmie, dzięki zintegrowaniu z obszarami rachunkowości i finansów.

Poprawa wydajności produkcji

Odpowiednio dobrany i skonfigurowany system ERP dla produkcji nie tylko wesprze cały proces Twojej produkcji (od kontaktu z klientem, przez właściwą produkcję do wystawienia faktury), ale także poprawi jej rzeczywistą wydajność, poprawi wyniki finansowe firmy i umożliwi skrócenie czasu realizacji i rozliczenia zamówień. To wszystko sprawi, że Twoja firma będzie się rozwijać i stanie się bardziej konkurencyjna.

Ulepszona kalkulacja i ofertowanie

System ERP dla produkcji pozwoli Ci prowadzenie kalkulacji i ofertowanie, realizację wszystkich procesów logistycznych i magazynowych. ERP ułatwi planowanie, zarządzanie i realizację produkcji. Wesprze również kontakt z klientem, sprzedaż oraz proces fakturowania.

ERP dla produkcji
ERP w produkcji

Rejestracja zasobów i pożądana jakość produkcji

ERP dla produkcji rejestruje zasoby używane w procesie produkcji, takie jak części, maszyny, operacje i personel. Pozwala je definiować i konfigurować, a także rejestrować prowadzone operacje. Dzięki wersjonowaniu i aktualizacji treści system ułatwia utrzymanie struktur produkcyjnych. ERP wspiera również planowanie produkcji, aby towary były wyprodukowane zawsze na czas i w pożądanej jakości. Produkcja jest rejestrowana w systemie, aby zapewnić identyfikowalność w ramach czynników produkcji, która jest podstawą do wystawienia faktury.

Monitoring kosztów

ERP monitoruje również koszty towarów i zużycie zasobów, umożliwiając dokładną wycenę kosztu całkowitego. Obsługuje również odchylenia i wspiera administrowanie dokumentacją w tym instrukcjami obsługi, certyfikatami produktów i pomiarów.  

Łatwiejsze kierowanie przedsiębiorstwem

Dzięki systemowi ERP dla produkcji kierowanie przedsiębiorstwem staje się proste i dostępne – z oferowanych rozwiązań możemy korzystać z każdego miejsca na ziemi, wystarczy dostęp do Internetu. System nie tylko przechowuje informacje o działalności przedsiębiorstwa, pozwala na integrację z oprogramowaniem zewnętrznym, Business Intelligence (BI), portalami i stronami internetowymi, parkiem maszyn (Internet of things – IoT), itd. To wszystko dostępne jest dzięki wykorzystanej w systemie technologii API.

Zastanawiasz się nad zakupem systemu ERP? Skontaktuj się z nami i dowiedz się jaki system będzie najlepszy dla Twojej firmy

    Umów się na bezpłatną konsultację
    Więcej
    Więcej