System ERP dla produkcji – Zarządzaj produkcją i poprawiaj jej wydajność!

Twoja firma produkuje wyroby procesowo, dyskretnie lub w sposób mieszany. Bez względu na typ produkcji, ważne jest, aby utrzymać wysoki poziom produktywności, niski stopień kosztów własnych oraz ciągle się rozwijać.  System ERP dla produkcji może być odpowiednim rozwiązaniem dla Twojej firmy.

Przed Twoją firmą stają ciągłe wyzwania:

  • Zapewnienie wysokiej jakości produktów
  • Skrócenie czasu produkcji
  • Optymalne wykorzystanie zasobów
  • Zapewnienie konkurencyjności oferty/wyrobów

Zyskasz dokładną wiedzę o wszystkich prowadzonych zleceniach, będziesz lepiej zarządzać serwisem, zaoszczędzisz czas, a przede wszystkim – zaoszczędzisz pieniądze!

Jedno narzędzie obsłuży wszystkie procesy w Twojej firmie, dzięki zintegrowaniu z obszarami rachunkowości i finansów.

Odpowiednio dobrany i skonfigurowany system ERP dla produkcji nie tylko wesprze cały proces Twojej produkcji (od kontaktu z klientem, przez właściwą produkcję do wystawienia faktury), ale także poprawi jej rzeczywistą wydajność, poprawi wyniki finansowe firmy i umożliwi skrócenie czasu realizacji i rozliczenia zamówi. To wszystko sprawi, że Twoja firma będzie się rozwijać i stanie się bardziej konkurencyjna.

System ERP pozwoli Ci prowadzenie kalkulacji i ofertowanie, realizację wszystkich procesów logistycznych i magazynowych. ERP ułatwi planowanie, zarządzanie i realizację produkcji. Wesprze również kontakt z klientem, sprzedaż oraz proces fakturowania.

Pracownicy w fabryce korzystający z tabletu.

System ERP dla produkcji rejestruje zasoby używane w procesie produkcji, takie jak części, maszyny, operacje i personel. Pozwala je definiować i konfigurować, a także rejestrować prowadzone operacje. Dzięki wersjonowaniu i aktualizacji treści system ułatwia utrzymanie struktur produkcyjnych. ERP wspiera również planowanie produkcji, aby towary były wyprodukowane zawsze na czas i w pożądanej jakości. Produkcja jest rejestrowana w systemie, aby zapewnić identyfikowalność w ramach czynników produkcji, która jest podstawą do wystawienia faktury. ERP monitoruje również koszty towarów i zużycie zasobów, umożliwiając dokładną wycenę kosztu całkowitego. Obsługuje również odchylenia i wspiera administrowanie dokumentacją w tym instrukcjami obsługi, certyfikatami produktów i pomiarów.  

Dzięki systemowi ERP dla produkcji kierowanie przedsiębiorstwem staje się proste i dostępne – z oferowanych rozwiązań możemy korzystać z każdego miejsca na ziemi, wystarczy dostęp do internetu. System nie tylko przechowuje informacje o działalności przedsiębiorstwa, pozwala na integrację z oprogramowaniem zewnętrznym, Business Inteligence (BI), portalami i stronami internetowymi, parkiem maszyn (Internet of things – IoT), itd. To wszystko dostępne jest dzięki wykorzystanej w systemie technologii API.

Jako dyrektor handlowy odpowiadasz za tworzenie planów i strategii sprzedażowej oraz nadzorujesz ich realizację i stymulujesz wyniki sprzedaży. Monitorujesz i analizujesz rynek oraz dbasz o to, aby firma utrzymywała i budowała dobre relacje na rynkach handlowych. Nie jest Ci też...

Dyrektor handlowy

Dowiedz się więcej
Jako Dyrektor finansowy odpowiadasz za politykę i sytuację finansową firmy. Nadzorujesz i koordynujesz przygotowanie budżetu finansowego, kontrolujesz wyniki firmy. Sprawujesz nadzór nad dokumentacją księgową i sprawozdawczością finansową. Kontrolujesz stopień zwrotu inwestycji i poszukujesz rozwiązań zapewniających optymalną rentowność firmy. Dbasz o...

Dyrektor finansowy

Dowiedz się więcej
Jako dyrektor ds. zapatrzenia i logistyki odpowiadasz za całokształt spraw związanych z dokonywaniem zakupów i logistyką przedsiębiorstwa. Tworzysz standardy i procedury związane z zakupami, zarządzaniem łańcuchem dostaw i rozpoznawaniem rynku dostawców produktów i usług. Nawiązujesz kontakty, negocjujesz i zawierasz umowy....

Dyrektor ds. zaopatrzenia i logistyki

Dowiedz się więcej
Jako projektant/ technolog produkcji odpowiadasz za planowanie przebiegu procesów produkcji w oparciu o zamówienia i prognozy sprzedaży. Dbasz o terminową realizację zleceń oraz o efektywne wykorzystanie mocy produkcyjnych i zasobów. Kontrolujesz stan zapasów, przygotowujesz zestawienia i analizy. Jako technolog produkcji...

Technolog produkcji / projektant produkcji

Dowiedz się więcej
Jako dyrektor/ kierownik produkcji zarządzasz procesami produkcyjnymi w firmie. Usprawniasz produkcję, optymalizujesz koszty oraz zarządzasz zespołem. System zarządzania produkcją wesprze Cię w realizacji Twoich codziennych obowiązków. Wyzwania jakie stoją przed Tobą to: Kompleksowa organizacja produkcji; Prowadzenie aktualnej dokumentacji i zestawień...

Dyrektor/Kierownik Produkcji

Dowiedz się więcej

Zaufali nam

ATT S.A. międzynarodowy producent i dystrybutor automatów do gier

Dzięki rozwiązaniom dostępnym w systemie Microsoft Dynamics udało się pogodzić wymagania udziałowców w zakresie ewidencji kosztów i przychodów oraz raportowania ich, z polskimi standardami rachunkowości. Integracja poszczególnych modułów systemu ERP oraz niewielkie zmiany w organizacji pracy zaowocowały uproszczeniem procesu sprzedaży. Potencjał wdrożonego systemu jest dużo większy, co gwarantuje solidną platformę do dalszego dynamicznego rozwoju firmy z zakresu produkcji i dystrybucji - ATT.

JFC - Światowy lider na rynku wyrobów z tworzyw sztucznych

Firma produkcyjna JFC wdrożyła system do zarządzania Microsoft Dynamics. Nowy system ERP w znacznym stopniu ułatwił realizację i kontrolę zarówno działań operacyjnych jak i zarządczych. Microsoft Dynamics usprawnił procesy biznesowe i obieg informacji, a także umożliwił bieżącą ocenę kondycji firmy oraz rentowności produkcji.

Strunbet - Wiodący producent prefabrykowanych strunobetonowych elementów infrastruktury szynowej

Dzięki wdrożonemu systemowi Microsoft Dynamics firma Strunbet mogła zrezygnować z jednoczesnego korzystania z kilku programów do zarządzania przedsiębiorstwem i ręcznego wspomagania zarządzania i planowania (np. przy pomocy MS Excel). Firma produkcyjna otrzymała jedno kompleksowe rozwiązanie, zintegrowane z systemem kadrowo-płacowym, które zastąpiło dotychczasowe narzędzia.