fbpx

Bezpieczeństwo danych w chmurze

Słowa kluczowe:
1ClickFactoryBezpieczeństwobezpieczeństwo danychchmuracloud
Opublikowano:

Rozwiązania oparte na chmurze to wysoki poziom bezpieczeństwa danych. Z takich systemów korzysta nawet Coca-Cola. Zobacz, jak chmura wspiera zabezpieczanie danych.

Świat staje się coraz bardziej cyfrowy. Dodatkowo sytuacja związana z pandemią prowokuje rozważania związane z przenoszeniem systemu do chmury i bezpieczeństwie danych w chmurze. Oczywistym jest, że firmom zależy na utrzymaniu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych.

Rozwiązania oparte na chmurze z każdym rokiem zyskują swoich zwolenników, a liczba instalacji cloudowych rośnie. Jednak wciąż wiele osób zastanawia się czy dane w chmurze są bezpieczne.

Czy systemy cloud są bezpieczniejsze niż rozwiązania on-premise?

Bezpieczeństwo danych w chmurze

Podczas panelu eksperckiego zorganizowanego przez 1ClickFactory wszyscy prelegenci byli zgodni, że rozwiązania chmurowe są bezpieczniejsze niż instalacje systemów lokalnie (on-premise). Poniżej prezentujemy kilka argumentów świadczących o bezpieczeństwie danych w rozwiązaniach chmurowych.

Bezpieczeństwo danych w chmurze – dlaczego cloud jest bezpieczniejszy niż on-premise?

  1. Firmom ciężko jest zbudować samemu bazę danych z takim samym (lub wyższym) poziomem bezpieczeństwa jaki oferują rozwiązania chmurowe dużych dostawców.
  2. Dla samodzielnego zapewnienia bezpieczeństwa danych konieczne jest posiadanie dobrze opracowanej strategii bezpieczeństwa. W Polsce jedynie 37% firm posiada taką strategię. 
  3. Dla sektora MSP rozwiązanie chmurowe jest lepsze i bezpieczniejsze, ponieważ nie wymaga środków i zasobów, aby stworzyć strategię bezpieczeństwa.
  4. Klienci nie muszą wykonywać żadnych dodatkowych działań, aby zapewnić bezpieczeństwo. Wszystkie funkcje są wbudowane w system.

Bezpieczeństwo danych w chmurze – o czym należy pamiętać

Niektórzy obawiają się, czy strony trzecie nie będą miały dostępu do danych firmy. Chodzi zarówno o dostawcę systemu jak i inne firmy korzystające z systemu. Jest to jednak niepotrzebna obawa. Nawet Coca-Cola korzysta z rozwiązań chmurowych oferowanych przez Microsoft.

Warto zaznaczyć, że incydenty bezpieczeństwa zawsze będą się zdarzać. Niezależnie od posiadania strategii bezpieczeństwa. Kwestia jest tego jak będziemy reagować na te ataki. Czy możemy śledzić je i posiadać odpowiednie zabezpieczenia? Nasz system i zabezpieczenia powinny doprowadzić do tego, żeby atak był nieudany. Rozwiązania cloudowe zapewniają bezpieczeństwo danych w chmurze.

Bardzo często nabieramy zaufania do jakiegoś rozwiązania, jeśli widzimy, że inni z niego korzystają i sprawdza się ono w ich przypadku. 1ClickFactory, który jest partnerem IT Vision, ma ponad 1300 klientów, który korzystają z wersji cloudowej. To wspaniały dowód na to, że rozwiązania w chmurze są pożądane i bezpieczne.

Jeśli dalej masz wątpliwości co do jakości zabezpieczeń i rzeczywistego bezpieczeństwa danych umów się na bezpłatną konsultację ze specjalistą z IT Vision.  

    Umów się na bezpłatną konsultację
    Więcej
    Więcej