fbpx

VISIONAPARTMENTS

Branże:
usługiwynajem
Rozwiązanie:
Microsoft Dynamics

Stylowe, eleganckie i umeblowane apartamenty na wynajem

VISIONAPARTMENTS oferuje luksusowe apartamenty pod wynajem. Firma w swoim portfolio oferuje ponad 130 000 nieruchomości w ponad 850 miastach. Sama firma posiada ponad 1 800 mieszkań do wynajęcia w Zurychu, Berlinie, Lozannie, Wiedniu, Frankfurcie, Zug, Vevey, Lucernie i Warszawie. Wkrótce, w jej ofercie pojawią się nowe nieruchomości: w Genewie, Zurychu Glattbrugg, Lugano i Bazylei.  W ofercie VISIONAPARTMENTS mieści się nie tylko wynajem apartamentów, ale również pełne umeblowanie, wyposażenie i serwis mieszkaniowy na życzenie klienta.

Pomysł na biznes narodził się, gdy prezes firmy – Anja Graf – zajmowała się prowadzeniem agencji modelek. Niejednokrotnie szukała na wynajem luksusowych, umeblowanych pokoi czy apartamentów, w których jej modelki mogłyby się zatrzymać podczas podróży służbowych. Takie rozwiązania nie były jednak powszechnie dostępne na rynku, więc Anja Graf postanowiła sama wynająć i umeblować mieszkania. Kiedy renomowane firmy zainteresowały się urządzonymi przez nią apartamentami, narodził się pomysł na biznes. W 1999 roku Anja Graf otworzyła pierwszy luksusowy, całkowicie wyposażony budynek mieszkalny w Zurychu i założyła VISIONAPARTMENTS.

Co roku, VISIONAPARTMENTS odnosi kolejne sukcesy. Dziś, firma ma ponad 20-letnie doświadczenie w zapewnianiu najwyższej jakości zakwaterowania wraz z obsługą i jest w tej dziedzinie jednym z liderów na globalnym rynku.

VISIONAPARTMENTS zajmuje się wynajmem wysokiej klasy, wyposażonych apartamentów. Założona w 1999 roku, firma szybko rozwinęła się ze startupu w lidera na szwajcarskim rynku, z silną międzynarodową pozycją. Obecnie, VISIONAPARTMENTS oferuje apartamenty dopasowane do potrzeb klientów w ponad 850 miastach na całym świecie.

Wyzwanie

Przed IT Vision stało wiele wyzwań, by wdrożyć i dostosować system do zarządzania przedsiębiorstwem. Zdecydowano się na wdrożenie Microsoft Dynamics i dostosowanie go do potrzeb VISIONAPARTMENTS. W momencie rozpoczęcia prac firma Anji Graf korzystała z innego systemu, dlatego wdrożenie musiało następować stopniowo, unikając konfliktów z istniejącymi rozwiązaniami. Krok po kroku, stary system był wycofywany, a na jego miejsce  wprowadzano kolejne rozwiązania Microsoftu.   Ponieważ VISIONAPARTMENTS jest firmą o zasięgu międzynarodowym, system musiał zostać dostosowany wymogów księgowo-podatkowych wielu państw. Ponadto, w skład firmy wchodzą nie tylko apartamenty własnościowe, ale również inne spółki. Ze względu na międzynarodowość i wielofirmowość przedsiębiorstwa, konieczna była wielopoziomowa integracja systemu pomiędzy podmiotami grupy.   Ze względu na charakter firmy, jej działalność nie mogła obyć się bez systemu do zarządzania wynajmem. W trakcie trwania projektu VISIONAPARTMENTS stworzyło dedykowaną platformę do zarządzania wynajmem (VMS), rezerwacjami, fakturowaniem, zaopatrzeniem i organizacją pracy związanej z utrzymaniem lokali (maitenance, cleaning staff, internal logistics). IT Vision przeprowadziło pełną integrację systemu Microsoft Dynamics z platformą do zarządzania VMS.

Rozwiązanie

Dostrzegając specyfikę VISIONAPARTMENTS, a zwłaszcza jej międzynarodowy charakter, dostosowano system ERP do różnych wymogów księgowo-podatkowych takich państw jak Szwajcaria, Austria, Niemcy czy Polska. Dla uzyskania jak największej efektywności systemu, a co za tym idzie firmy, wykorzystano najnowsze opcje Microsoft Dynamics. Rozwiązania zostały wdrożone w ponad 20 spółkach w ramach grupy VISIONAPARTMENTS.   Dodatkowo przeorganizowano i usprawniono procesy wewnętrzne w VISIONAPARTMENTS, by poprawić efektywność zarządzania firmą. IT Vision, mając na uwadze dynamiczny rozwój firmy, umożliwiło łatwą aktualizację systemu, która nie była możliwa we wcześniej wykorzystywanych rozwiązaniach.   IT Vision wprowadziło w VISIONAPARTMENTS wiele dodatkowych funkcjonalności, takich jak: zawansowane raportowanie i konsolidacja sprawozdań, zarządzanie depozytami i automatyzacja ich rozliczeń, automatyzacja transakcji międzyfirmowych czy standaryzacja ustawień dla wszystkich podmiotów z grupy.

Wynik

VISIONAPARTMENTS

Dzięki wprowadzonym przez IT Vision rozwiązaniom firma VISIONAPARTMENTS otrzymała system ERP dostosowany do swoich indywidualnych i nieszablonowych potrzeb. Podczas realizacji wdrożenia wzięto pod uwagę dynamiczny rozwój firmy. Dzięki zastosowanym przez IT Vision rozwiązaniom zwiększenie ilości podmiotów w grupie nie będzie wymagało zatrudnienia dodatkowych osób do obsługi systemu, co oznacza, że firma VISIONAPARTMENTS będzie mogła odnotować oszczędności.  Mając na względzie rozkwit firmy Anji Graf, IT Vision wdrożyło Microsoft Dynamics w taki sposób, by system był dostosowany do łatwej i szybkiej implementacji kolejnych rozwiązań i usprawnień w VISIONAPARTMENTS.

    Umów się na bezpłatną prezentację systemu
    Więcej
    Więcej
    Dowiedz się więcej o systemie