fbpx

Dynamics NAV – Microsoft obiecuje wsparcie systemu

Słowa kluczowe:
Business CentralDynamicsdynamics NAVmicrosoftnavNavision
Opublikowano:

Wielu klientów Dynamics NAV zastanawia się, jaka przyszłość czeka ich system. I czy będą mogli liczyć na wsparcie od jego dostawcy. Oraz od partnerów wdrożeniowych. Odpowiedź jest prosta: Dynamics NAV będzie dalej wspierany Microsoft.

Dynamics NAV i Navision w 2016 roku przestały być flagowymi rozwiązaniami Microsoftu dla sektora średnich przedsiębiorstw. Rozwiązania on-premise zastąpił oparty na chmurze Dynamics 365 Business Central. Jest on solidnym cloudowym rozwiązaniem dla małych i średnich firm. Po pojawieniu się Business Central na rynku wielu klientów Dynamics zastanawia się, jaka przyszłość czeka ich system. I czy mogą liczyć na wsparcie od jego dostawcy. Oraz od partnerów wdrożeniowych. Odpowiedź jest prosta: system będzie dalej wspierany Microsoft. Tę informację potwierdził Mike Morton, Dyrektor Generalny Dynamics NAV i D365 Business Central w Microsoft Corp.

System ERP i CRM to długoterminowa inwestycja

Dynamics NAV i Navision

Jest oczywiste, że inwestycje w systemy do zarządzania czy oprogramowanie biznesowe to inwestycje długoterminowe. Firmy, nie ponoszą dużych wydatków, by korzystać s systemu ERP czy CRM przez kilka tygodni lub miesięcy. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, że rozwiązanie, w które inwestujesz teraz, będzie wspierane również w przyszłości. Dokonując inwestycji chcesz mieć pewność, że otrzymasz potrzebne wsparcie.

Najważniejsze informacje dotyczące Dynamics NAV

Podsumowujemy najważniejsze informacje dotyczące Dynamics NAV. Prezentujemy również scenariusz przejścia do Business Central, który jest świetną kontynuacją dla NAV czy Navision.

Najważniejsze informacje dotyczące, jakimi podzielił się Mike Morton:

 • „Microsoft na bieżąco publikuje przegląd zasad pomocy technicznej i cyklu życia wszystkich swoich produktów, w tym Dynamics NAV”. Możesz znaleźć te informacje tutaj: Microsoft Lifecycle Policy | Microsoft Docs
 • “Microsoft zobowiązuje się kontynuować wsparcie dla Dynamics NAV, kontynuować pracę nad nowymi wersjami i utrzymywać te produkty na mapie drogowej tak długo, jak możemy to przewidzieć. Nie ma tajnego planu zaprzestania wydawania nowych wersji on-premise”
 • “Chcemy jak najbardziej dopasować nasz produkt on-premise i produkt chmurowy, ale pojawią się również innowacje, które będą dostępne tylko w chmurze. Przykładem jest integracja z Teams, która jest tylko częścią oferty w chmurze, a nie oferty on-premise”
 • „Spodziewamy się, że zdecydowana większość innowacji i nowych możliwości będzie dotyczyła produktu w chmurze. Dlatego chcemy zachęcić każdego klienta Dynamics NAV do migracji do Business Central. Uważamy, że produkt w chmurze zapewnia najlepsze wrażenia naszym klientom i jest najbardziej opłacalnym scenariuszem w perspektywie długoterminowej”
Dynamics NAV i Navision

Dynamics NAV – aktualizacja czy migracja do Business Central?

Dobrą informacją dla klientów NAV jest to, że wsparcie będzie kontynuowane. Microsoft planuje również wypuszczanie nowych wersji. Jednak, jeśli chcesz korzystać z innowacji Microsoftu rozważ migrację do systemu Dynamics 365 Business Central. To właśnie na tym rozwiązaniu dla sektora MSP skupia swoje działania Microsoft. I tutaj tworzy najwięcej nowych rozwiązań i innowacji. Jeśli więc korzystasz z NAV lub Navision warto, abyś przygotował scenariusz migracji do Dynamics 365.

Jeśli korzystasz z NAV lub Navision i nie jesteś jeszcze gotowy na migrację do Business Central warto, abyś zaktualizował swój system do najnowszej wersji. Dzięki temu zapewnisz sobie wsparcie na najbliższe lata.

IT Vision oferuje rozwiązania Dynamics w różnych scenariuszach, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań klientów:

 • On-premise – oparte o własną infrastrukturę klienta,
 • Hybrid – instalacja ERP w wersji takiej samej jak on-premise, ale oparta o IaaS – infrastrukturę w chmurze – np. Microsoft Azure,
 • Cloud – Dynamics w pełni w modelu chmurowym.

Mamy też przygotowane rozwiązania wspierające migrację starszych wersji systemów ERP do nowoczesnych rozwiązań Cloud ERP

Całość wywiadu dostępna jest tutaj: LINK

Chcesz dowiedzieć się więcej o wsparciu systemów Dynamics NAV i Navision? Umów się na bezpłatną konsultację

  Umów się na bezpłatną konsultację
  Więcej
  Więcej