fbpx

Jak przeprowadzić transformację cyfrową skutecznie?

Słowa kluczowe:
Business CentralDirectionsdygitalizacjamicrosoftwiedzawybór systemuzarządzanie
Opublikowano:

Jak przeprowadzić transformację cyfrową skutecznie? Oto kilka porad dla szefów i menadżerów, które pomogą zakończyć transformację cyfrową firmy sukcesem.

Jak przeprowadzić transformację cyfrową skutecznie? Oto kilka porad dla szefów i menadżerów, które pomogą zakończyć transformację cyfrową firmy sukcesem.

Przeprowadzenie transformacji cyfrowej krok po kroku

Rynek się zmienia

Rynek zmienia się niezależnie od tego czy Twoja firma jest częścią tej zmiany czy nie. Jeśli chcesz dopasować się do zmian, trendów i oczekiwań klientów powinieneś wprowadzić swoją firmę w cyfrową erę i przeprowadzić digitalizację przedsiębiorstwa.

Niezbędne punkty dla skutecznej transformacji cyfrowej

Podczas tegorocznej konferencji Microsoft Directions Guus Krabbenborg CEO Dynamics and More zaprezentował pięć najważniejszych lekcji nt. transformacji cyfrowej, które każdy CEO musi poznać. Guss wskazał najważniejsze punkty, które są niezbędne do przeprowadzenia z sukcesem transformacji cyfrowej firmy.

Transformacja cyfrowa dotyczy wszystkich pracowników

Dlaczego warto przeprowadzić transformacje cyfrową

Przy prowadzeniu transformacji cyfrowej należy pamiętać ze dotknie ona wszystkich pracowników. Zarówno tych najniższego, jak i najwyższego szczebla. Dlatego ważne jest, aby wszyscy wiedzieli, dlaczego w firmie są wprowadzane zmiany. Wszyscy muszą je rozumieć. Jeśli pracownicy będą znać odpowiedź na pytanie „dlaczego” łatwiej będzie im aktywnie uczestniczyć w transformacji i być do niej pozytywnie nastawionym.

Wyznacz osobę odpowiedzialną

Warto też wyznaczyć jedną osobę odpowiedzialną za nadzorowanie transformacji. Dzięki temu staje się ona odpowiedzialną za projekt, za jego sukces, ale także porażkę. Takie rozwiązanie sprawia, że osiągnięcie sukcesu jest bardziej prawdopodobne.

Rynek jest rynkiem klienta

transformacja cyfrowa co to jest

Rynek znacząco się zmienił i jest rynkiem klienta. To on ma władzę i rządzi. Dzieje się tak ponieważ rynki są przejrzyste, dane o firmach i ofertach są łatwo dostępne i to klient decyduje co robić. I z kim zawrzeć umowę. Dodatkowo w cyfrowym, skurczonym świecie klientom łatwo jest zmienić partnera. Dlatego trzeba postawić klienta i jego zadowolenie na pierwszym miejscu. Trzeba też oferować wartość dodaną klientom. To bardzo ważne.

Jak przeprowadzić transformację cyfrową - procesy

Usprawnij procesy i zmień sposób myślenia

Przy przeprowadzeniu transformacji warto zwrócić uwagę na procesy w firmie. Często są one zagmatwane i skomplikowane. Należy je usprawnić i sprawić by były bardziej zwinne. Często pracownicy nie myślą o zmianie procesów, bo są do nich przyzwyczajeni. Jednak, jeśli chcemy wdrożyć nowy system to należy stworzyć nowe nawyki i procesy. Co ważne, najpierw należy usprawnić procesy a potem zmieniać system. Nie zapomnij, żeby zmianę zacząć od siebie!

Zmiany nie są proste, ale są ważne

Jak przeprowadzić transformację cyfrową

Te wszystkie zmiany nie są proste, ale są WAŻNE. Cała transformacja cyfrowa jest niezwykle istotna. Należy skupić się na tym czy projekt przyniesie wartość naszej firmie, naszym pracownikom i klientom. Jest ona bardziej istotna niż funkcjonalności czy customizacje systemu.  

Jak przeprowadzić transformację cyfrową?

Oto 5 najważniejszych lekcji, o których każdy CEO powinien pamiętać przy prowadzeniu digitalizacji:

 1. Transformacja cyfrowa to nie projekt informatyczny
 2. Wyjaśnij odpowiedź na pytanie „dlaczego”, które stoi za projektem
 3. Wszystko kręci się wokół klientów
 4. Zmień firmę i sposób myślenia
 5. Pokaż, że jesteś liderem.

Teraz już znasz klucz do zakończenia transformacji kluczowej sukcesem. Pozostaje Ci tylko wybrać odpowiedni system i rozpocząć transformację!

  Umów się na bezpłatną konsultację
  Więcej
  Więcej