fbpx

Microsoft 365 i Teams – nowa przyszłość pracy

Słowa kluczowe:
dynamics 365IgniteMicrosoft GraphMicrosoft Insightsteamswiedza
Opublikowano:

Microsoft 365 i Teams pozwalają dostosować się do zmienionego środowiska pracy, zachowując, a nawet poprawiając, wydajność Twojej firmy i pracowników.

Od początku roku środowisko pracy zmieniło się nie do poznania. Nowa organizacja pracy, model hybrydowy czy spotkania zdalne zapewne na stałe zagoszczą w kulturze pracy. Microsoft stara się zrozumieć wszystkie trendy, które zmieniają również przyszłość pracy. Microsoft stara się wyjść naprzeciw obecnym i przyszłym zmianom.

Nowe rozwiązania

Nowe rozwiązania wprowadzone między innymi w aplikacji Teams mają zmniejszać ryzyko, a także wspierać produktywność firm i dbać o dobre poczucie pracowników. Jared Spataro, CVP of Modern Work, pokazał najnowsze badania i ramy sukcesu każdego informatyka i lidera biznesowego. Dodatkowo Jared zaprezentował najnowsze innowacje na platformie Microsoft 365 i w usłudze Teams.

CEO firmy z rankingu Fortune 50 podkreśla jak ważni w zmianie stylu pracy są pracownicy

„To, co nie pozwala mi zasnąć w nocy, to nie logistyka łańcucha dostaw ani sprzedaż. To dobre samopoczucie moich pracowników – ponieważ wiem, że nasza firma żyje i umiera dzięki nim”.

Wartość firmy tworzą pracownicy

Jared również podkreśla, że wartość przedsiębiorstw tworzą pracownicy. Dlatego, bardzo ważne jest, aby dbać o ich dobre samopoczucie, a nie tylko o ich wyniki. Właśnie z tego powodu nowe technologie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej powinny wspierać pracowników w ich dobrym samopoczuciu, zamiast skupiać się jedynie na podnoszeniu produktywności.

7 kluczy do sukcesu

Microsoft pokazuje 7 kluczy do sukcesu dla firm i liderów IT aby wesprzeć pracowników w nowym stylu pracy.

 1. Na nowo wyobraź sobie pracę zespołową, kulturę i kapitał społeczny – cyfrowo
 2. Priorytetyzuj indywidualne samopoczucie pracownika, aby pomóc ludziom skupić się i dać z siebie wszystko
 3. Wesprzyj pracowników w nauce, wymyślaniu rozwiązań na nowo i rozwoju wraz z tempem zmian
 4. Odblokuj dane, wiedzę i doświadczenie całej firmy
 5. Zautomatyzuj procesy i przepływy pracy, aby zwiększyć nieciągłe innowacje.
 6. Włącz wszystkich w transformację cyfrową
 7. Zapewnij każdemu pracownikowi zaufane, bezpieczne i nowoczesne doświadczenie

Microsoft Graph

Podczas swojej prezentacji Jared skupił się na pracy zespołowej oraz dobremu samopoczuciu pracowników. U podstaw tych założeń leży technologia, która zdaniem Microsoftu ma kluczowe znaczenie dla przyszłości pracy. To Microsoft Graph, podkreśla wszystko, co jest tworzone w Microsoft 365.

Wychwytywanie sygnałów

W obecnym zdigitalizowanym świecie bardzo ważne jest wychwytywanie, a także czytanie sygnałów. Pomagają one wspierać pracowników, być innowacyjnym czy tworzyć wartość. Microsoft Graph pozwala na łatwe wymienianie wartości i sygnałów pomiędzy indywidualnymi pracownikami a całą firmą.

Wychwytuj i przetwarzaj dane

Graph wyłapuje i przetwarza dane. Im więcej pracuje się z rozwiązaniem, tym więcej danych zbiera, przetwarza i staje się coraz bardziej inteligentny. Dzięki temu może coraz lepiej indywidualnie wspierać pracowników. Analizuje dane, przedstawia spostrzeżenia i sugeruje działania.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji

Z pomocą sztucznej inteligencji (AI) Graph wspiera indywidualne możliwości pracowników (a nie zastępuje ich). W połączeniu z danymi z całych działów np. HR, finansów, sprzedaży, wsparciu klienta możesz wspierać performance wszystkich pracowników, znajdując najlepsze rozwiązania. Ostatecznie Graph pomaga tworzyć wartość dodaną dla całej firmy.

Zintegrowany pakiet aplikacji i środowisk

Microsoft 365 to zintegrowany pakiet aplikacji i środowisk Graph połączonych z produktywnością. Teams, Outlook, Office. Narzędzia Microsoftu pomagają być produktywnym z każdego miejsca o każdym czasie, każdego dnia.  

Rozwiązania wspierane przez chmurę Azure

Wszystkie rozwiązania Microsoftu wspierane są przez chmurę Azure. Z użyciem Microsoft Graph nie tylko łączą się ze sobą bezproblemowo, ale wspierają przesyłanie, zbieranie i analizowanie danych. Co ważne, rozwiązania zbudowane są na bezpiecznej i zaufanej podstawie dbającej o prywatność i zgodność w projekcie. W kwestach bezpieczeństwa i ochrony danych są również dostosowane do ustawy RODO. Co ważne, w Microsofcie to Ty masz kontrolę nad swoimi danymi i sam decydujesz jak ich użyć.  

Microsoft 365 i Teams

Microsoft 365 i aplikacja Teams pomagają na nowo wyobrazić sobie pracę zespołową. Kiedy coraz więcej pracujemy zdanie, ważne jest żeby tworzyć i umacniać poczucie wspólnoty i więzi między ludźmi. Wspólna praca to nie tylko wideokonferencje. To również wszystko to, co dzieje się przed i po spotkaniu. Microsoft Teams jest idealną platformą do współpracy. To platforma, która wspiera wszystkie rodzaje współpracy zdalnej. Łączy spotkania, czaty, rozmowy, wspólną pracę nad treściami i automatyzację procesów biznesowych. To zunifikowana platforma wspierająca cały zakres zdalnej współpracy. Od spotkań po system telefoniczny.

Lepsza jakość spotkań on-line

Co ważne Teams ułatwia nie tylko spotkania pomiędzy pracownikami firmy. Pozwala także na łączenie się pracowników z klientami na szereg różnych sposobów. Może to być na przykład wideokonferencja, webinar, zdalna sprzedaż czy dowolny inny scenariusz spotkania.

Together Mode

Podczas konferencji Ignite Microsoft zaprezentował nowe środowisko spotkań online. Dodatkowo rozwiązanie traktuje każdego uczestnika spotkania jako „pasażera pierwszej klasy”. Aby było to możliwe, a doświadczenia spotkań były bardziej osobiste Microsoft zaprezentował tryb Together Mode. Dzięki niemu wszyscy uczestnicy spotkań online mogą się (cyfrowo) spotkać w jednym miejscu. Będąc uczestnikiem konferencji, możemy zobaczyć pozostałych rozmówców w biurze, a także w innym środowisku.

Surface Hub

Dodatkowo urządzenie Surface Hub, zaprojektowanie do zarządzania spotkaniami, znacząco ułatwia prowadzenie rozmów on-line. Nie musisz nawet dotykać urządzenia, by uruchomić konferencję czy połączyć się z kimkolwiek za pomocą aplikacji Microsoft Teams.

Transkrypcja rozmowy na żywo

Co więcej, w aplikacji Teams uruchomiono transkrypcję rozmowy. Dzieje się ona „na żywo”. Dzięki temu nie stracisz niczego, co zostało powiedziane na spotkaniu. Zapis rozmowy dostępny jest w trakcje spotkania jak i po nim. Teraz w aplikacji można również łatwo ustawić widok tego, co jest dla nas najważniejsze. Zarówno jeśli chodzi o prezentowane treści jak i osoby. Żeby ułatwić komunikację, nie trzeba teraz opuszczać okna wideokonferencji, aby widzieć co dzieje się równolegle w pisemnej konwersacji.

Wsparcie spotkań hybrydowych

Microsoft również wspiera pracę hybrydową. Dzięki rozwiązaniom można łatwo łączyć konferencje online z osobami, które są fizycznie w pomieszczeniu. W dużym stopniu ułatwia to Microsoft Teams Room i Surface Hub. Rozwiązania zaprojektowane do zarządzania spotkaniami, znacząco ułatwia prowadzenie rozmów on-line.

Bezdotykowe połączenia

Nie musisz nawet dotykać urządzenia, by uruchomić konferencję czy połączyć się z kimkolwiek za pomocą aplikacji Microsoft Teams. Dodatkowo Surface Hub pozwala dzielić tablicę z innymi użytkownikami konferencji, aby wspólnie notować, zmieniać czy tworzyć projekty.

Rozwiązania Microsoft dbają o dobre samopoczucie Twoich pracowników

Tworzenie na nowo środowiska pracy nie może skupiać się tylko na ciągłym podnoszeniu efektywności pracowników. Grodzi to szybkim zmęczeniem, a także wypaleniem zawodowym. Microsoft stara się tworzyć rozwiązania, które skupiają się na wspieraniu pomysłowości pracowników. Jest to ważne, ponieważ tylko osoby mogą być innowatorami. Nie mogą zrobić tego za nas komputery czy sztuczna inteligencja. Właśnie dlatego Microsoft stawia na pierwszym miejscu dobre samopoczucie użytkowników. Dlatego aplikacja do medytacji Headspace została zintegrowana z aplikacją Teams.

Zintegrowana aplikacja Microsoft Insights

Kolejnym rozszerzeniem Teams jest dodana i zintegrowana aplikacja Microsoft Insights. Wspiera dobre samopoczucie pracowników i ich produktywność na każdym stopniu. Nie ważne czy są menadżerami, dyrektorami czy sprzedawcami. Ułatwia zarządzanie zadaniami, czasem i pozwala się wyłączyć po pracy. Na koniec dnia można oznaczyć swoje zadania jako wykonane, w trakcie realizacji czy odłożone na potem. Pracownicy mogą też oznaczyć swoje samopoczucie podczas dnia.

Monitoruj samopoczucie pracowników

To rozwiązanie pozwala Ci zobaczyć, czy ludzie są zadowoleni z pracy. Menadżerowie będą mogli kontrolować ogólne zadowolenie pracy, a także stan realizacji projektów czy czas poświęcony na pracę. Te rozwiązania pozwolą lepiej zarządzać zespołem i sprawdzać, czy pracownicy potrzebują wsparcia lub wypoczynku.

Zintegrowana aplikacja

Dzięki zintegrowanej aplikacji Insights po zakończonej pracy użytkownicy mają chwilę, żeby się wyciszyć, skupić na sobie i wrócić do swoich zadań dopiero kolejnego dnia.

  Masz pytania? Skontaktuj się z nami
  Więcej
  Więcej