fbpx

“Magiczny kwadrat” rozwiązań ERP w chmurze.

Słowa kluczowe:
DynamicsmicrosoftNetSuitewiedza
Opublikowano:

Rozwiązania oferowane przez IT Vision zostały docenione przez wiodącą firmę badawczo-doradczą Gartner.

Gartner przedstawił „magiczny kwadrat” chmurowych ERP dla przedsiębiorstw zorientowanych na produkt (produkcja, dystrybucja, sprzedaż). Wśród liderów rozwiązań znalazły się dwa systemy ERP oferowane przez IT Vision – Microsoft Dynamics 365 oraz Oracle NetSuite Cloud i ERP. Doceniony został również oferowany przez nas system RamBase.

Magiczny Kawadrat Gartner
microsoft dynamics, netsuite

Gartner o Microsoft Dynamics 365

W przypadku rozwiązań Microsoftu firma oceniła przede wszystkim moduł finansów i zarządzania łańcuchem dostaw.

Microsoft jest w tym zestawieniu wizjonerem ze względu na szeroką funkcjonalność ERP, natywną integrację z platformą Azure i dużą ilość dostępnych technologii. Jest dostępny w wielu krajach, w wielu wersjach językowych.  

Jako główne zalety systemu Gartner wskazuje bardzo wysoki poziom satysfakcji klientów z platformy Azure. Platforma korzysta z innowacyjnych metod analitycznych, wbudowanego Power BI oraz wielowymiarowych funkcji analitycznych. To wszystko w czasie rzeczywistym. Dodatkowo platforma oferuje rozwiązanie PowerApps, umożliwiające tworzenie przez użytkowników aplikacji i ich integrację z systemem. Ponadto klienci wysoko ocenili możliwości operacyjne systemu. Ważnym aspektem rozwiązania jest również możliwość jego poszerzania i rozwoju. Użytkownicy platformy doceniają również ścieżkę szybkiej implementacji (FastTrack) jako przydatny element na etapie wdrażania systemu.

Gartner o Oracle Netsuite ERP

NetSuite może pochwalić się wieloma sukcesami w dostarczaniu rozwiązań chmurowych, dobrą administracją i funkcjonalnością operacyjną. Wszystko dostępne jest w jednym pakiecie chmurowym, który jest otwarty i można go w łatwy sposób poszerzać. System posiada możliwości operacyjne doskonale dobrane do potrzeb średnich przedsiębiorstw o małej i średniej złożoności, a także dla firm detalicznych i dystrybutorów hurtowych. NetSuite ma rozwijający się ekosystem partnerski do obsługi wielu globalnych regionów.

NetSuite stosuje silną strategię geograficzną, wykorzystując międzynarodowy zasięg Oracle i marketing, aby zwiększyć swoje własne możliwości. Co ważne, NetSuite zwiększył także lokalizacje produktów, aby wspierać zorientowane na produkt przedsiębiorstwa z wieloma lokalizacjami. Dzięki temu wspiera również umiarkowanie złożone przedsiębiorstwa za pomocą jednego pakietu ERP.

Rozwiązanie zdobyło również wysoką opinię użytkowników. Użytkownicy docenili przede wszystkim negocjacje umów oraz wartość dodaną, jaką tworzy rozwiązanie. Jako zaletę systemu wskazywali również jego integrację i łatwość wdrażania. Jest to zasługa metodyki SuiteSucess, która umożliwia szybką konfigurację i wdrożenie.

    Umów się na bezpłatną prezentację systemu
    Więcej
    Więcej

    Źródło: www.gartner.com