fbpx

Tech Talks Summit 2020, największa konferencja technologiczna w Polsce

Słowa kluczowe:
Business CentraldygitalizacjaDynamicsmicrosoftpower BIpower platformPowerAppwiedza
Opublikowano:

Za nami największa konferencja Technologiczna w Polsce. W spotkaniu zorganizowanym przez Microsoft wzięło udział 4 tysiące osób. Całość wydarzenia była podzielona na 4 obszary tematyczne z 11 ścieżkami szczegółowymi. Całe wydarzenie Tech Talks Summit 2020 to aż 45 sesji technologicznych.

Konferencja skupiała się na trzech chmurach Microsoftu i zarządzaniu projektami:

Microsoft Tech Talks Summit analityk biznesowy
  • Microsoft Azure. Rola zaawansowanej analityki danych i sztucznej inteligencji. Ścieżka skupiała się również na narzędziach opartych na technologiach i na tym, jak wspierają one firmy w codziennym funkcjonowaniu. 
  • Microsoft Dynamics 365. Sesje dotyczyły zarządzania relacjami z klientem w czasach dystansowania społecznego. Poruszone zostały również kwestie związane ze sprawną digitalizacją procesów zarządczych i szybkiej reakcji na zmiany. Omawiane były także rozwiązania oparte są o platformę no-code/low-code – czyli środowisko tworzenia rozwiązań IT, które nie wymaga specjalistycznej wiedzy programistycznej.
  • Microsoft 365. W tym bloku prelegenci Microsoftu skupili się na pracy zdalnej, zmianach w przedsiębiorstwach i budowaniu scenariuszy biznesowych. Wszystko to oparte o rozwiązanie Microsoft Teams.
  • Projekty. Czwarta ścieżka tematyczna skupiała się na projektach i zarządzaniu portfoliem projektów.

Prelegenci podkreślali, że Europa Środkowo-Wschodnia w ostatnich latach staje się kierunkiem, w który Microsoft inwestuje coraz więcej środków fizycznych i wiedzy. Świetnym przykładem jest największa technologiczna inwestycja w historii Polski. Microsoft inwestuje miliardy dolarów w stworzenie Polskiej Doliny Cyfrowej.

Czytaj więcej: LINK

Polska Dolina Cyfrowa staje się rzeczywistością

Jednym z głównych prelegentów podczas konferencji był Jean Philippe Courtois, Wiceprezes wykonawczy i prezes Microsoft Global Sales, Marketing and Operations.

Microsoft w Polsce dolina cyfrowa

 „Polska jest niezwykłym krajem, który ma szansę stać się cyfrowym sercem Europy. Ogromny talent IT, prężnie rozwijająca się społeczność start-upów i szybka transformacja biznesu są kluczowymi wskaźnikami, dzięki którym Polska Dolina Cyfrowa staje się rzeczywistościąpodkreśla J.P. Courtois

Microsoft rozwój

5 wzorów dla sukcesu

J.P. Courtois pokazał 5 wzorów, które są kluczowe dla przyszłości biznesu. Są to kolejno:

  1. Zdalna praca z każdego miejsca.
  2. Digitalizacja każdego obszaru.
  3. Wzmocnienie pozycji pracowników pierwszej linii.
  4. Przyśpieszona transformacja cyfrowa.
  5. Krajowy plan przyśpieszenia digitalizacji.
Microsoft rozwój

Adaptacja do nowej rzeczywistości w dobie epidemii COVID-19 jest konieczna dla utrzymania sprawnie działającej firmy. Konieczne jest jednak wprowadzenie niezbędnych zmian odpowiadających na wyzwania, które zostały przed nami postawione.

Praca zdalna i digitalizacja

Jednym z wyników obecnej sytuacji jest znaczne zwiększenie ilości osób, które pracują zdalnie. Doskonałym narzędziem do wparcia takiego rodzaju pracy jest aplikacja MS Teams. J.P. Courtois podaje, że obecnie aż 74% Dyrektorów Finansowych planuje, aby ich pracownicy utrzymali możliwość pracy zdalnej nawet po pandemii.

Praca zdalna i digitalizacja procesów są kluczowe, jeśli chodzi o rozwój przedsiębiorstw.  Jako doskonałe przykłady transformacji i pracy zdalnej Courtois podał Żabkę, która stworzyła aplikację obsługiwaną przez sztuczną inteligencję (AI). Dzięki temu firma może zapewnić klientom lepszy i bardziej spersonalizowany dostęp do usług. Aplikacja wspiera również przedsiębiorstwo, usprawniając planowanie i zarządzanie zlokalizowanymi ofertami produktów. Courtois wspomniał też firmę Telemedico, która dzięki digitalizacji procesów i usług potroiła ilość konsultacji medycznych online osiągając liczbę 100 000.

Automatyzacja procesów

J.P. Courtois podkreślał również istotę rozwiązania jakim jest Power Platform. Dzięki platformie, pracownicy „z pierwszej linii” mogą automatyzować procesy czy przepływy pracy bez znajomości kodu i zasad kodowania. Co więcej, wynik ich pracy może być bez problemu przenoszony do backendów firm i usprawniać pracę całego przedsiębiorstwa.

Podczas swojej prezentacji, Courtois zaznaczył również, że „zwycięzcami” obecnej sytuacji będą osoby i firmy, które przyśpieszą swoją transformację cyfrową. Duże znaczenie dla sprostania temu wyzwaniu są krajowe programy wsparcia. W Polsce, dzięki zaangażowaniu Microsoftu, powstała Dolina Cyfrowa, która jest doskonałym wsparciem dla przedsiębiorstw w ich digitalizacji.

Jeśli wiesz, że chciałbyś, aby Twoja firma zrobiła kolejny krok w stronę digitalizacji to skontaktuj się z nami

    Umów się na bezpłatną konsultację
    Więcej
    Więcej

    Chcesz poznać produkty usprawniające pracę przedsiębiorstwa? Poznaj nasze rozwiązania: