fbpx

ERP w chmurze – chmura korzyści – Maria Olszańska

Marketing specialist
Słowa kluczowe:
cloudsystem ERPwybór systemu

System ERP w chmurze to dostęp do danych z każdego miejsca i o każdym czasie. Wszystko, czego potrzeba do działania systemu to dostęp do Internetu. Ale to tylko czubek góry korzyści, które niesie za sobą używanie cloudowego systemu ERP. Wiele osób polecając rozwiązania chmurowe skupia się właśnie na tej zalecie. Chciałabym pokazać, że cloud to coś więcej niż „zawsze i o każdej porze”. Zobacz, co jeszcze daje korzystanie z  inteligentnej chmury biznesowej.

Zalety ERP w chmurze

Niskie koszty i wsparcie serwisowe

ERP w chmurze

Jako główną zaletę cloudowego ERP podaje się właśnie dostęp do danych o każdej porze i z każdego miejsca na świecie, a także niższy koszt do poniesienia „na wejściu”. To jednak niejedyne kosztowe zalety takiego rozwiązania.

Niższe koszty dotyczą również inwestycji w sprzęt, technologię czy obsługę
techniczną systemu. To dostawca systemu chmurowego odpowiedzialny jest za
utrzymanie serwerów, dokonywanie upgrade’ów i dbanie o wydajność systemu.
Dodatkowym atutem jest fakt, że dostawcy systemów oferują wsparcie serwisowe 24/7.
Ponadto w wielu sytuacjach mogą oni rozwiązać problemy szybciej niż, jak
przypadku rozwiązań on-premise, zespół IT w przedsiębiorstwie.

Szybki czas uruchomienia ERP w chmurze

Ponieważ systemy oparte na chmurze zazwyczaj zakładają minimalną
customizację, czas uruchomienia systemu jest znacznie krótszy niż w przypadku rozwiązań on-premise. Wynika to również z tego, że nie ma konieczności instalowania oprogramowania na serwerach przedsiębiorstwa.

Łatwa skalowalność

Rozwiązania chmurowe cechuje również łatwa skalowalność. Na każdym etapie możliwe jest szybkie dostosowanie całego rozwiązania do obecnej wielkości firmy i jej potrzeb. Skalowanie, zarówno w górę jak i w dół, nie jest kosztowne ani skompilowane, a fakt oparcia systemu na chmurze znacznie to upraszcza. Ważne jest również, że rozwiązania cloudowe łatwo integrują się z innymi systemami poprzez połączenia API.

Współpraca

System ERP oparty na chmurze ułatwia również współpracę pomiędzy pracownikami w wielu lokalizacjach. Zespoły i pracownicy mogą współpracować przy ważnych dokumentach, arkuszach kalkulacyjnych i wprowadzać dane i informacje otrzymując od razu pełny obraz pracy innych.

system ERP w chmurze

Praca zdalna

Możliwość pracy zdalnej czy pracy hybrydowej staje się coraz ważniejsza. Zwłaszcza w dobie pandemii. System ERP w chmurze pozwala sprawnie współpracować pracownikom niezależnie od lokalizacji. Cloud oferuje dostęp do tych samych dokumentów, a nawet wspólną pracę nad nimi w czasie rzeczywistym – mimo różnych lokalizacji.  

Współpraca dzięki ERP w chmurze

Świat się zmienia, spotkania, prezentacje, sprzedaż – całe przedsiębiorstwo. System ERP oparty na chmurze sprawi, że twoje przedsiębiorstwo będzie mogło korzystać z rozwiązań niezbędnych do zarządzania w czasie kryzysu.

Bezpieczeństwo danych

Cloud ERP to również wysokie bezpieczeństwo danych. Wynika to z faktu, iż to dostawcy systemów odpowiedzialni są za zabezpieczenie wszelkich danych i informacji przetwarzanych przez system. Wszystkie ruchy w ERP są śledzone a dane szyfrowane.

System ERP w chmurze – wybór

Wybierając system ERP, warto wiedzieć, jakie mamy oczekiwania. Nie każdy system będzie odpowiedni dla każdej branży czy każdej wielkości przedsiębiorstwa. Podczas wyboru systemu warto skontaktować się z firmą, która w swojej ofercie ma kilka rozwiązań i pomoże wybrać system najlepiej dopasowany do potrzeb przedsiębiorstwa.

  Masz pytania do Marii? Zostaw numer telefonu
  Maria oddzwoni do Ciebie
  Więcej
  Więcej

  Autor

  Maria Olszańska – Dba o wizerunek IT Vision. Zarządza stronami, kontentem, social mediami. Zbiera najciekawsze informacje ze świata ERP.

  Poprzednia wypowiedź Następna wypowiedź