fbpx

Najlepszy system dla małych firm – Maria Olszańska

Marketing Specialist
Słowa kluczowe:
najlepszy ERPnajlepszy ERP dla małych firmwybór systemu

Znamy liderów, jeśli chodzi o najlepszy system ERP dla małych firm. Third Stage Consulting, lider na światowym rynku consultingu systemów ERP przedstawił swój niezależny raport. Na podium znalazły się aż dwa systemy oferowane przez IT Vision.

Third Stage Consulting porównał prawie 100 najlepszych systemów z 2020 roku. Korzystając z metodologii ilościowej i jakościowej do oceny systemów. Dodatkowo, zespół wziął pod uwagę własne doświadczenia we wdrażaniu tych systemów. 

Kryteria oceny systemów ERP dla małych firm

Najlepszy system ERP dla małych firm

Najlepszy system ERP dla małych firm został wybrany na podstawie kryteriów takich jak:

 • Wskaźnik adaptacji klientów wśród małych firm
 • Łatwość wdrożenia, w tym średni czas i całkowity koszt posiadania (TCO)
 • Szerokość i dogłębność funkcjonalności
 • Elastyczność rozwiązań
 • Skalowalność rozwiązań
 • Łatwość integracji z systemami innych firm
 • Plan działania produktu dostawcy i ogólna rentowność
 • Łatwość zarządzania zmianami organizacyjnymi i szkolenia
 • Siła ekosystemu dostawców, takich jak integratorzy systemów i partnerzy
 • Zwrot z inwestycji (ROI)

Najlepszy system ERP dla małych firm – NetSuite Oracle

NetSuite od lat jest doceniany jako rozwiązanie ERP dla małych firm. Dodatkowo, jest pierwszym systemem, który w pełni powstał w chmurze. Dzięki temu, ma ogromną przewagę ponieważ nie jest on „przeniesiony” do chmury i mechanizmy migracji i upgrade’ów zostały stworzone w tym modelu. Ponadto od początku rozwiązanie koncentruje się na wsparciu małych i średnich firm.

Skoncentrowanie na sektorze MSP, łatwość obsługi i kokpity menedżerskie to trzy z najczęściej wymienianych mocnych stron produktu na małym i średnim rynku.

Chmurowe podejście do systemu sprawia, że jest nieco mniej elastyczny. Trudno przeprowadzić złożone customizacje. Lecz jeśli Twoja firma działa w dość standardowy biznes to rozwiązanie będzie dla Ciebie dużym wsparciem. Ponadto takie podejście może być mocną stroną, jeśli próbujesz ujednolicić i skalować swój rozwijający się biznes.

Poznaj lepiej NetSuite

Drugi najlepszy system dla małych firm – Microsoft Dynamics 365 Business Central

Na drugim miejscu zestawienia znalazł się Microsoft Dynamics 365 Business Central. Jest to system ERP dla małych i średnich przedsiębiorstw. Produkt jest łatwy w użyciu, elastyczny i ma znajomy wygląd firmy Microsoft. A to może być bardzo atrakcyjne dla małych firm. Jest to również stosunkowo ściśle zintegrowany system ERP.

Jedną z głównych mocnych stron Business Central jest elastyczność. Ale może to być również słabość. Wiele małych firm gubi się w różnorodnych opcjach konfiguracji, co może prowadzić do wyzwań. Mimo to Business Central doskonale pasuje do wielu mniejszych organizacji. IT Vision oferuje wsparcie przy wdrażaniu i wykorzystanie metodyk „szybkiego onboardingu”, co pozwala niekiedy wdrożyć system w kilka tygodni. Dynamics 365 Business Central świetnie integruje się z Office 365, PowerBI i innymi modułami z rodziny Dynamics 365.

Poznaj lepiej Business Central

Oba te systemy oferowane są przez IT Vision. Jeśli zastanawiasz się, które rozwiązanie będzie lepiej pasować do Twojego biznesu skontaktuj się z nami i umów się na bezpłatną konsultację. Zaproponujemy rozwiązanie, które doskonale dopasuje się do Twojej firmy.

  Umów się na bezpłatną konsultację
  Więcej
  Więcej

  Autor

  ERP dla małych firm

  Maria Olszańska – Dba o wizerunek IT Vision. Zarządza stronami, kontentem, social mediami. Zbiera najciekawsze informacje ze świata ERP.

  Źródło: LINK

  Poprzednia wypowiedź Następna wypowiedź