Przemysł 4.0 – Paweł Prymakowski
CEOZapomnij o systemach, które potrzebują lat na wdrożenie. Jeśli system potrzebuje setek dostosowań, aby odpowiednio wspierać Twój biznes, jesteś w tarapatach. Każda aktualizacja będzie koszmarem. System ERP powinien Cię wspierać, nie blokować. Jeśli musisz dostosować system, aby spełnić swoje unikalne wymagania, ustaw limity tego, co jest naprawdę konieczne. Jeśli system można łatwo dostosować, niekoniecznie oznacza to, że powinien taki być! Sprawdź program ERP przemysł 4.0!
Program ERP przemysł 4.0 – jak zmieniać pomysły w rzeczywistość?
Nowe pomysły i technologie prędzej czy później przychodzą do firm produkcyjnych. Ale co powinny zrobić średniej wielkości przedsiębiorstwa, aby wdrożyć koncepcje produkcji 4.0 i przemysł 4.0 w przystępny sposób?
Jeśli Twoja firma to nie Samsung czy Airbus masz ograniczone zasoby, ale mimo to starasz się dostosować swoją produkcję do współczesnego świata. Program ERP przemysł 4.0 pomoże Ci w rozwoju i zarządzaniu.
Ciągłe ulepszanie wydajności
Koszty technologii IT, które przynoszą znaczne korzyści w firmach produkcyjnych, znacznie spadły. Technologie te są teraz również znacznie łatwiejsze do wdrożenia w małych organizacjach. W konsekwencji coraz więcej firm może w praktyce wykorzystać Cloud ERP i IoT z wielką korzyścią dla własnych wyników.
Przyjrzyj się procesowi produkcji:
- gdzie można go ujednolicić, uprościć;
- gdzie możesz uzyskać lepszą dokładność, mniej błędów/problemów.
Aby wcielić to w życie, powinieneś mieć narzędzie, które sięga do hali produkcyjnej, blisko procesów.
Zobacz historię klienta z Autostore – fabryki, w której ERP wspiera każde stanowisko pracy z doskonałym rezultatem.
Zastosowanie programu ERP przemysł 4.0 – integracja procesów w łańcuchu dostaw
Wydaje się oczywista, lecz wciąż w wielu przypadkach nie działa właściwie.
Po zintegrowaniu systemu z partnerami używając usług internetowych w chmurze, zyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich niezbędnych danych, aby dostarczać swoje produkty szybciej, lepiej, z większą dokładnością i niższym kosztem jednostkowym.
Imagine no delays – I wonder if you can
Jeśli twój klient może złożyć zamówienie i uzyskać natychmiastowe potwierdzenie czasu dostawy, a jednocześnie Twój harmonogram produkcji zostaje odpowiednio zaktualizowany — opanowałeś proces integracji.
Uzyskaj właściwy wgląd w dane
Od góry. Hala produkcyjna, magazyn i transport mogą wykorzystywać funkcje IIoT – uzyskaj dane tylko z miejsca, w którym zostały wygenerowane. W samą porę – 100% dokładności!
Oczywiście, nie jest to proste, ale technologia IloT jest teraz przystępna – skup się na punktach krytycznych / ścieżkach, wąskich gardłach, dostrzeż zadania, które mają znaczenie.
Do dołu. Dobry widok na wydajność całej organizacji – uzyskaj narzędzia do analizy obecnej sytuacji, ale pracuj nad przewidywaniem tego, co się stanie. Możesz korzystać z platform AI / BI, które wyciągną wnioski z bieżących operacji i pomogą ci zdecydować, co robić jutro.
Wprowadzaj zmiany szybciej
Zapomnij o systemach, które potrzebują lat na wdrożenie. Jeśli system potrzebuje setek dostosowań, aby odpowiednio wspierać Twój biznes, jesteś w tarapatach. Każda aktualizacja będzie koszmarem. System ERP powinien Cię wspierać, nie blokować.
Jeśli musisz dostosować system, aby spełnić swoje unikalne wymagania, ustaw limity tego, co jest naprawdę konieczne. Jeśli system można łatwo dostosować, niekoniecznie oznacza to, że powinien taki być!
„Come managers, consultants, please heed the call
Don’t stand in the doorway, don’t block up the hall (…)
For the times they are a-changin”.
Porozmawiaj ze swoim partnerem wdrożeniowym i ustal, w których obszarach program ERP przemysł 4.0 powinien zostać dostosowany do procesu, a gdzie proces można dostosować do standardów. Jeśli konsultant tego nie rozumie, znajdź lepszego!
Sprawdź też koszty systemu ERP i innych rozwiązań.
Autor
Paweł Prymakowski, CEO IT Vision – firmy wdrażającej ERP od 2000 roku. Doświadczony ekspert wykonawczy, sprzedaży i rozwoju biznesu.
Doświadczony ekspert. Prowadził wiele projektów międzynarodowych. Posiada doświadczenie w wielu branżach: IT, usługach, produkcji, budownictwie, zarządzaniu obiektami, handlu / dystrybucji. Paweł zna również bardzo dobrze obszary biznesowe takie jak: zarządzanie, kontroling, BPR, księgowość, zarządzanie projektami IT, fundusze unijne oraz planowanie i realizacja projektów międzynarodowych.
Źródła: