fbpx

Granica danych UE dla chmury Microsoft

Słowa kluczowe:
centrum danychchmuracloudmicrosoft
Opublikowano:

Microsoft rozpoczął już prace, aby podstawowe usługi w chmurze mogły zarówno przechowywać, jak i przetwarzać w UE wszystkie dane osobowe użytkowników z sektora komercyjnego i publicznego w UE. Plan obejmuje wszelkie dane osobowe zawarte w danych diagnostycznych i danych generowanych przez usługi, a także dane osobowe, wykorzystywane przy udzielaniu wsparcia technicznego.

Microsoft ogłosił nowe rozwiązania dla firm, korzystających z ich systemów na terytorium Unii Europejskiej – „Granica danych UE dla chmury Microsoft”. Co oznaczają te zmiany? Na pewno przetwarzanie danych na terenie UE, lepszą dostępność chmury i jeszcze większe bezpieczeństwo danych w rozwiązaniach cloudowych.

W ramach ogłoszonego planu dane przetwarzane w organizacjach nie będą musiały być przenoszone poza UE i zostaną w ich granicach. Zobowiązanie Microsoftu dotyczy wszystkich rozwiązań opartych na chmurze: Azure, Microsoft 365 i Dynamics 365. Działania firmy, które mają zapewnić zgodność i najwyższe bezpieczeństwo danych już się rozpoczęły. Microsoft planuje zrealizować projekt „Granica danych UE dla chmury Microsoft” do 2022 roku.

Microsoft to gwarancja bezpieczeństwa

Granica danych UE dla chmury Microsoft

Warto podkreślić, że usługi cloudowe są zgodne z wymogami prawnymi UE. Dotyczy to bezpieczeństwa danych czy RODO. Już teraz wiele usług w ramach chmury Azure można tak dostosować, by przetwarzały dane w Unii Europejskiej. Jednak niezależnie od miejsca przetwarzania danych, Microsoft stosuje światowej klasy szyfrowanie i solidne rozwiązania lockbox.

Microsoft rozpoczął już prace, aby podstawowe usługi w chmurze mogły zarówno przechowywać, jak i przetwarzać w UE wszystkie dane osobowe użytkowników z sektora komercyjnego i publicznego w UE.  Plan obejmuje wszelkie dane osobowe zawarte w danych diagnostycznych i danych generowanych przez usługi, a także dane osobowe, wykorzystywane przy udzielaniu wsparcia technicznego.

Granica danych UE dla chmury Microsoft – centra danych Microsoftu dostępne w 13 krajach Europy

Warto przypomnieć, że już 2009 roku Microsoft otworzył w Europie pierwsze centrum danych. Obecnie Microsoft prowadzi (lub ogłosił otworzenie) centra danych w 13 krajach: Austrii, Danii, Francji, Niemczech, Grecji, Irlandii, Włoszech, Holandii, Norwegii, Polsce, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii. Centra świadczą usługi w chmurze, które pomagają realizować transformację cyfrową, zwiększają konkurencyjność i zapewniają zgodność z prawem i przepisami.

    Masz pytania? Skontaktuj się z nami
    Więcej
    Więcej