fbpx

RamBase zdobywa świat

Słowa kluczowe:
partnerzyprodukcjaRamBasesystem ERP
Opublikowano:

Mamy jasną wizję: Będziemy oczywistym wyborem dla klientów, którzy pracują zarówno z produkcją, jak i z dystrybucją, podczas decydowania się na system ERP

“Mamy jasną wizję: Będziemy oczywistym wyborem dla klientów, którzy pracują zarówno z produkcją, jak i z dystrybucją, podczas decydowania się na system ERP”, mówi Karl Inge Stensland, COO RamBase.

RamBase inwestuje w rynek międzynarodowy, kontynuując długą tradycję firmy Hatteland dotyczącą działania poza granicami kraju.

„Zauważamy, że RamBase posiada potencjał międzynarodowy. Teraz skupiamy się głównie na Szwecji, Polsce oraz Wielkiej Brytanii. Są to dla nas naturalne rynki, chcemy się na nich sukcesywnie rozwijać,” mówi Karl Inge, wyjaśniając, że strategia polega na budowaniu sieci partnerów, którzy będą zarówno sprzedawać system jak i pomagać klientom dobrze go wykorzystać.

Projekt powołany początkowo jako grupa pięciu osób, którzy we wczesnych latach dziewięćdziesiątych stworzyli fundamenty tego, co obecnie reprezentuje marka RamBase, rozrósł się do 70 pracowników. Firma skupia się obecnie na ekspansji marki RamBase na rynkach międzynarodowych stąd wzrastające potrzeby rekrutacyjne i rozbudowa zespołu.

„Myślę, że pracownicy w RamBase czują, że ich praca przyczynia się do tworzenia unikalnej historii. Nadal mamy pełne wsparcie i zaangażowanie właścicieli, których cechuje prawdziwy duch przedsiębiorczości,” mówi Karl Inge.

Tworzenie oparte na sposobie myślenia ukształtowanym w latach dziewięćdziesiątych

Hatteland opiera się na historii, która sięga lat siedemdziesiątych, kiedy Jakob Hatteland, z czystej ciekawości, zaczął sprzedawać komponenty elektroniczne przyjaciołom i znajomym ze sklepu spożywczego jego ojca, w Nedre Vats. Kiedy w końcu poznał Ingvar’a Hognalanda, który również był entuzjastą komputerów i elektroniki, zaczęli budować i rozwijać rzeczy razem.

RamBase

„Z małego ziarna wykiełkował najpierw Hatteland – a później również RamBase”, podkreśla Karl Inge.

Kiedy powołano do życia RamBase, we wczesnych latach dziewięćdziesiątych był to od początku samodzielnie opracowywany produkt; Hatteland jako działalność rozrósł się tak bardzo, że potrzebował nowego systemu komputerowego, aby poradzić sobie z zaistniałą sytuacją.

RamBase – Rozwiązanie na miarę potrzeb

„Kiedy zauważono, że nie było wystarczająco dobrych rozwiązań na rynku, zdecydowano o stworzeniu systemu własnym sumptem,” mówi Karl Inge.

Pod przywództwem Hognalanda, mała grupa deweloperów połączyła swoje siły, aby stworzyć, to co jest dzisiejszym RamBase. Decyzje technologiczne poprowadziły ich po nowej ścieżce, i między innymi, powstała pierwsza wersja RamBase z całkowicie oddzielną platformą baz danych opartą o sprzęt komputerowy.

„Był to bardzo niekonwencjonalny wybór w tamtym czasie, ale zapewnił on ogromną przewagę nad konkurencją, która pozwoliła grupie Hatteland rozwinąć się szybko na wymagającym międzynarodowym rynku,” wskazuje Karl Inge.

Warto również podkreślić, że RamBase został stworzony jako system zdolny kontrolować całą działalność handlową Hatteland, począwszy od sprzedaży i zakupów do magazynowania i finansów. Jednym słowem wszystko co potrzebne do sprzedaży elektroniki. Pomimo że, sposób myślenia stojący za pierwotnym rozwiązaniem jest nadal w sercu tego czym dziś jest RamBase, system przeszedł znaczną rozbudowę od tamtego czasu. Dziś jest to rozległy system biznesowy, który zawiera zarówno tradycyjne ERP jak i produkcję oraz wiele innych pożytecznych modułów.

RamBase programista

Poszukiwanie najlepszych programistów

Zdaniem Karla Inge, aby rozwinąć się zawsze trzeba wykonać kilka kroków do przodu.  Obecna ekspansja implikuje również zwiększanie zatrudnienia o dziesięć, dwadzieścia osób rocznie.

“Szukamy najlepszych programistów. Takich, którzy znają dobrze ten obszar i którzy kochają programować, a poza tym uważają, że jest to frajda,” mówi Karl Inge.

Proces rekrutacyjny dotyczy właściwie wszystkich obszarów działalności firmy: od deweloperów systemów, którzy pomogą zaprogramować system po konsultantów, którzy prezentują go klientom oraz wyszkolą partnerów. Najważniejsze, zdaniem Karla Inge, to sprowadzić ludzi, którzy chcą pomóc ulepszyć produkt i sprawić, że będzie dostępny na całym świecie.

Spotkanie technologii i tradycji

„Z pewnością szukamy ludzi, którzy chcą przyłączyć się do firmy zorientowanej na ekspansję oraz rozwój. Chodzi tutaj o tworzenie dobrych rozwiązań dla naszych klientów. Z kolei my, zgodnie z tradycją, nadal dużą część naszych technologii tworzymy sami, ponieważ zapewnia nam to przewagę rynkową i pozwala tworzyć szybko rzeczy najwyższej jakości. Jedną z cech grupy Hatteland oraz zespołu RamBase jest to, że zawsze poszukujemy osób, które są chętne, aby pójść trochę niecodzienną ścieżką” mówi Karl Inge.

„Najważniejsze jest posiadanie zadań, które coś znaczą, i myślę, że większość z nas w RamBase powie, że mamy takie. Pracujemy nad czymś wyjątkowym i jako firma jesteśmy zależni od każdego pracownika, który pomaga sprostać temu wyzwaniu,” dodaje Karl Inge.

Co ważne, jako część zespołu RamBase, będziesz miał szansę wziąć udział w ekscytującej podróży począwszy od ulepszenia produktu po zaprezentowanie go światu.  Dodatkowo, stajesz się częścią firmy, która nadal posiada ducha przedsiębiorczości.

„Podążamy własnymi ścieżkami, robimy rzeczy, które są trochę szalone, i tworzymy coś, co sami uważamy za fajne. Nasz sposób funkcjonowania tworzy stymulujące, profesjonalne wyzwania dla wszystkich  osób zaangażowanych w życie firmy” – mówi Karl Inge. „Szukamy osób, które naprawdę chcą w pełni skorzystać ze swojego potencjału” – dodaje.

    Otrzymaj wycenę
    Więcej
    Więcej