fbpx

Wybór partnera wdrożeniowego

Słowa kluczowe:
partnerzysystem ERPwybór systemu
Opublikowano:

Jeśli więc naprawdę chcesz w pełni wykorzystać swój następny system ERP lub inicjatywę cyfrowej transformacji, nie wybieraj partnera wdrożeniowego w oparciu o najniższe koszty

Tradycyjny sprzedawca czy prawdziwy partner?

Wybór partnera wdrożeniowego

Rozważając wdrożenie nowego systemu ERP, masz do wyboru dwa rodzaje partnerów wdrożeniowych. Wybór partnera wdrożeniowego to decyzja pomiędzy dwoma opcjami. Z jednej strony istnieją tradycyjni dostawcy, którzy, w skrócie- aktywują oprogramowanie tak, jak obecnie pracujesz, szkolą użytkowników końcowych i odchodzą. Z drugiej strony są tacy partnerzy, dla których nowe oprogramowanie jest katalizatorem inicjowania i wspierania zmian organizacyjnych w Twojej firmie. Co ważne, umieszczają klientów w centrum wszystkiego, co robią. Ich głównym celem jest usprawnienie i unowocześnienie obecnych procesów oraz złagodzenie obecnych wąskich gardeł.

Wybór partnera wdrożeniowego – jakiego rodzaju partnera potrzebuje Twoja firma?

Oczywiście warto zastanowić się, jakiego rodzaju partnera potrzebuje Twoja firma. I sposób skategoryzować potencjalnych partnerów wdrożeniowych. Oczywiście ta druga kategoria partnerów musi mieć inne cechy i wiedzę niż pierwsza. Odwaga, by dyskutować o przegranych sprawach, jest z pewnością jedną z pożądanych cech partnera wdrożeniowego. Warto wiedzieć, że przeciętnie partnerzy ci są też bardziej doświadczeni i pobierają wyższe opłaty.

Wybór partnera wdrożeniowego

Pomimo COVID-19, nowych zachowań zakupowych i sukcesów przełomowych modeli biznesowych, większość nabywców oprogramowania nadal ma tendencję do ponownej automatyzacji istniejących procesów i pomysłów. Czasami jako świadomy wybór, ale często nieświadomie. W rezultacie nierzadko kierują swoimi organizacjami w oparciu o nieaktualne zasady.

Bądź przygotowany na zmiany

Aby naprawdę skorzystać z możliwości nowej technologii, musisz być przygotowany na zmiany. Nawet jeśli boli od wewnątrz. W tej sytuacji niezbędny jest partner wdrożeniowy, który jest kompetentnym partnerem sparingowym!

Jeśli więc naprawdę chcesz w pełni wykorzystać swój następny system ERP lub cyfrową transformację, nie wybieraj partnera wdrożeniowego na podstawie najniższych kosztów. Wybór partnera wdrożeniowego jest jak wybieranie partnera sparingowego. Bądź pewien, że do siebie pasujecie! Ten wybór stworzy stabilną podstawę dla udanego projektu z dodatnim zwrotem z inwestycji.

Zobacz jak działamy

    Umów się na bezpłatną konsultację
    Więcej
    Więcej