fbpx

AppSource Microsoft – sam stwórz idealny system!

Słowa kluczowe:
AppSourceBusiness Centraldynamics 365microsoft
Opublikowano:

Czy wiesz, że możesz korzystać z podstawowego systemu do zarządzania i dostosować go do własnych potrzeb dzięki dodatkom ze sklepu AppSource?

Świat rozwiązań informatycznych dla firm cały czas się zmienia. Od momentu, gdzie ERP służyły tylko do wsparcia produkcji, przez wysoko customizowane i instalowane lokalnie systemy. Aż po całościowo wspierające systemy ERP instalowane w chmurze. Obecnie jednak na coraz bardziej na popularności zyskuje podejście, w którym instalowany jest podstawowy system do zarządzania. A wszelkie dodatkowe funkcje wsparcia firmy wykonywane są przed dodatki czy aplikacje. Właśnie dlatego Microsoft stworzył AppSpurce. Jest to miejsce, w którym partnerzy firmy umieszczają swoje dodatki i rozszerzenia do systemu. AppSource zapewnia zarówno klientom, jak i społeczności partnerów doskonały wgląd w dostępność istotnych rozwiązań standardowych. I daje możliwość czerpania korzyści z wdrożeń, które są łatwe w montażu niczym meble z Ikei.

Dopasowane systemy – czy dalej są w modzie?

Microsoft AppSource

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej. Przez lata wiele systemów były dostosowywane do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Oczywiście takie podejście ma wiele zalet. Użytkownicy takich rozwiązań mieli do dyspozycji system, który dobrze rozumie ich potrzeby i wspiera ich unikalny sposób pracy. Jednak często z czasem użytkowania tak stworzonych systemów można dostrzec ich wady. Rozwijanie rozwiązania zajmuje dużo czasu, wiąże się z wysokimi kosztami i ryzykiem. Jednak wiele problemów pojawia się przy przeprowadzaniu aktualizacji. Często jest to możliwe tylko przy kosztownym ponownym wdrożeniu lub upgrade jest po prostu bardzo drogi. Dostosowania są jednym z głównych powodów, dla których tak wiele firm nadal używa starych (starszych) wersji systemów.

Dużym minusem dostosowanych systemów, zwłaszcza gdy customizacje są zaawansowane, jest czas ich wdrożenia. W przypadku, gdy system niemalże w całości był przygotowywany na zamówienie, jego wdrożenie mogło trwać latami. Jednak w dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie firmy nie mają tyle czasu! Chcą jak najszybciej uzyskać wartość, jaką daje system do zarządzania. Dodatkowo, jeśli wdrożenie trwa zbyt długo początkowe założenia i procesy mogą ulec zmianie. A przecież system do zarządzania powinien wspierać nowoczesną firmę, z nowoczesnymi procesami.  

AppSource – kup dodatki, których potrzebujesz

Te doświadczenia z customizowanych wdrożeń doprowadziły Microsoft do stworzenia AppSource (Business Apps – Microsoft AppSource). Jest to sklep internetowy, w którym możesz kupić (i sprzedać) dodatki i aplikacje wspierające pracę systemów z rodziny Dynamics 365. Sprzedawcy Microsoft (VAR) i ich klienci mogą wykorzystać dostęp do tej globalnej oferty, aby tworzyć udane projekty.

Obecnie AppSource oferuje ponad 10 000 rozwiązań dla różnych typów firm i produktów Microsoftu. Natomiast sam Microsoft wyznacza wysokie standardy zarówno pod względem jakości, jak i dostępności. Jest to niezwykle ważne, ponieważ te dodatki i rozszerzenia są używane jako część jej oferty w chmurze. Więc to jest to duża gwarancja jakości! AppSource to także dobra wiadomość dla tysięcy partnerów Dynamics 365, ponieważ nie muszą oni sami opracowywać wszystkich rozwiązań!

Zmień podejście do systemu i zyskaj!

Używanie tych standardowych rozwiązań wymaga oczywiście akceptacji, gotowości i możliwości firmy do zmiany procesów biznesowych w kierunku rozwiązania standardowego. Skorzystanie z takiego podejścia wpłynie również na twojego obecnego dostawce systemu. Będzie musiał przejść od samodzielnego opracowywania wszystkich rozwiązań do stania się rodzajem brokera, który najlepiej dobierze i skonfiguruje aplikacje odpowiednie dla Twojej firmy.

Microsoft AppSource wspiera Cię w dążeniu do wdrożeń podobnych do tych wykorzystywanych w meblach IKEA: szybkich, dobrych i tanich. Dzięki temu wdrożenia i aktualizacje systemów będą szybsze. Jakość Twoich rozwiązań i wsparcia będzie lepsza. A wszystko to w bardziej przystępnej cenie.

Kiedy więc zaczniesz używać AppSource?   

Zobacz również:

    Umów się na bezpłatną konsultację
    Więcej
    Więcej