Ponad 60% firm z listy Fortune 500 – rankingu największych amerykańskich firm pod względem przychodów – wykorzystuje platformę Microsoft 365 Copilot, aby przyspieszyć realizację celów biznesowych i zwiększyć efektywność zespołów.
Przykłady mówią same za siebie: Lumen Technologies szacuje roczne oszczędności na poziomie 50 milionów dolarów dzięki Copilotowi wspierającemu sprzedaż. Z kolei Honeywell porównuje wzrost produktywności do zatrudnienia dodatkowych 187 pracowników. Tymczasem Microsoft prezentuje kolejne możliwości w zakresie wsparcia biznesu przez AI.
Trwająca obecnie konferencja Microsoft Ignite w Chicago – zapowiada istotne zmiany w dziedzinie zastosowania sztucznej inteligencji w biznesie. Zaledwie tydzień wcześniej, podczas konferencji Directions EMEA 2024 w Wiedniu, poznaliśmy nowości związane z Microsoft Dynamics i Power Platform. Teraz Microsoft przedstawił jeszcze więcej informacji na temat najnowszych narzędzi Microsoft bazujących na sztucznej inteligencji – agentów AI – czym są? Jak działają? W jaki sposób je tworzyć?
Czym są agenci AI od Microsoft? Czym różnią się od Copilota?
Agenci AI to narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, zdolne do samodzielnego wykonywania złożonych zadań w imieniu użytkowników. W odróżnieniu od Copilota, który działa jako asystent wspierający użytkownika w czasie rzeczywistym, agenci AI to narzędzia autonomiczne, które mogą podejmować decyzje i realizować działania bez bezpośredniej interwencji człowieka. Przykładowo, mogą obsługiwać zwroty klientów czy zarządzać fakturami za wysyłkę.
Agentów dostosowanych do potrzeb Twojego biznesu możesz tworzyć samodzielnie dzięki narzędziu Copilot Studio. W jaki sposób można wykorzystać technologię?
Najciekawsze funkcje agentów AI i Copilot Studio:
- Microsoft 365 Copilot Actions: Automatyczne podpowiedzi dla użytkowników, np. podsumowanie postępów w projekcie na podstawie czatów i e-maili, publikowane w Teams.
- Przykładowi agenci:
Facilitator: Automatyczne notatki i podsumowania spotkań.
Interpreter: Tłumaczenie mowy w czasie rzeczywistym.
Project Manager: Zarządzanie i śledzenie zadań projektowych.
Employee Self-Service Agent: Odpowiedzi na pytania HR i IT na podstawie bazy wiedzy.
SharePoint Agents: Wbudowani agenci odpowiadający na pytania w oparciu o treści witryny SharePoint, automatycznie dostępni dla każdej witryny.
Jak stworzyć własnego agenta?
Jeśli zaawansowane narzędzia AI wydają ci się dostępne jedynie dla największych amerykańskich korporacji – nic bardziej mylnego. Możesz korzystać z nich w swojej własnej firmie.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach zastosowania AI w Twojej organizacji, zgłoś się do nas przez formularz kontaktowy!
Obecnie trwa promocja na rozwiązania ERP od Microsoft – sprawdź ofertę!