fbpx

ERP w chmurze – Błyskawiczne wdrożenie, niskie koszty – Jakub Polkowski

Channel Executive Poland w RamBase
Słowa kluczowe:
cloudsystem ERPwiedza

Błyskawiczne wdrożenia i koszty niższe nawet o 70% z ERP w chmurze

ERP w chmurze, w porównaniu z tradycyjnymi systemami on-premise jest znacznie szybsze we wdrożeniu i tańsze w użytkowaniu. Czas i koszty to jedne z kluczowych zmiennych dla biznesu. Często za zaniechaniem zmiany w firmach stoi nie tyle jej negacja, ile obawa przed czasochłonną i kosztowną implementacją.

ERP w chmurze można wprowadzić w firmie nawet w dwa miesiące. Zmiana ta już od momentu wdrożenia wiąże się z optymalizacją kosztową korzystną dla przedsiębiorstwa.

Szybciej i taniej

W RamBase wiemy, że istotną przewagą w przypadku Cloud ERP jest czas wdrożenia. Najczęściej, gdy klienci już zdecydują się na nowe rozwiązanie IT, oczekują właśnie jak najszybszej implementacji. Wykorzystując naturalne przewagi rozwiązań chmurowych, przygotowaliśmy dla nich specjalną ścieżkę – RamBase FastTrack. Dzięki niej możemy dokonać wdrożenia w praktycznie 2-miesiące, liczone od podpisania umowy do rozpoczęcia używania ERP. Podstawowe wdrożenie takiego systemu może być więc ekstremalnie szybkie. Jego koszty mogą być nawet ponad 70% niższe niż w przypadku tradycyjnych systemów on-premise. Widać to w takich obszarach działalności firmy jak: zakup sprzętu hardware i jego utrzymanie, wynagrodzenie dodatkowego personelu IT po stronie klienta, customizacje, utrzymanie i wsparcie rozwiązania ERP w czasie.

ERP w chmurze to oszczędności

Krótszy czas wdrożenia i obniżone koszty w przypadku Cloud ERP to efekt szeregu czynników. Przede wszystkim firmy decydujące się na to rozwiązanie oszczędzają na sprzęcie hardware’owym do przechowywania systemu. Zarówno jego zakup, odpowiednie skonfigurowanie, utrzymanie w czasie  jak i sumaryczny koszt to wymagające pod względem środków i czasu zadanie. Koszty redukuje również elastyczność Cloud ERP z punktu widzenia polityki licencjonowania. Klient płaci za możliwość używania systemu dopiero w momencie jego uruchomienia oraz elastycznie za liczbę użytkowników, którzy realnie pracują po stronie klienta. Jeżeli liczba użytkowników spada, to koszt ERP jest niższy. Trzeci czynnik obniżającym znacznie koszty to szybka ścieżka wdrożeniowa. Gotowe, dostosowane do branży produkcyjnej, dystrybucji hurtowej, moduły oraz brak nieprzewidywalnych kosztów związanych z upgrade’ami ERP.

Na rozwiązaniach chmurowych korzystają już od kilku lat najbardziej innowacyjne biznesy na świecie. Pasują one do liderów rynku, ponieważ są stabilne, bezpieczne oraz idealnie dopasowane do mobilnego środowiska pracy. Przy tym wszystkim pozwalają na optymalizację kosztową i czasową czym podnoszą efektywność pracy.

Obecna przystępność cenowa tych rozwiązań otwiera je również na sektor MŚP, który może sobie pozwolić na rywalizację z największymi i szybki wzrost skali biznesu. Uważam, że w ciągu kilku najbliższych lat Cloud ERP stanie się standardem w wielu polskich firmach, biorąc pod uwagę fakt jak chłonne są polskie przedsiębiorstwa we wdrażaniu nowinek technologicznych.

  Masz pytania? Skontaktuj się z nami
  Więcej
  Więcej

  Autor

  system ERP w chmurze korzyści

  Jakub Polkowski – Channel Executive Poland w RamBase. Zajmuje się generowaniem bezpośredniego i pośredniego wzrostu sprzedaży dla firm IT w całej Europie. Współzałożyciel i wiceprezes GROWmatica

  Poprzednia wypowiedź Następna wypowiedź