fbpx

IERP co to takiego? Piotr Podgórni

Dyrektor Działu Wdrożeń
Słowa kluczowe:
erpierpsystem ERPzarządzanie

IERP co to takiego? Skrót ten oznacza Intelligent Enterprise Recource Planning. Jest to inteligentny system planowania i zarządzania zasobami przedsiębiorstwa.  

Cechy systemów IERP

Główne cechy systemów klasy IERP to zwiększona dostępność i lepsze połączenie pomiędzy danymi i obszarami funkcjonalnymi firmy. Inteligentny ERP łączy w sobie sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, technologię blockchain i ogromne zbiory danych. Kładzie nacisk na doświadczenie użytkownika, rozwiązania chmurowe i Internet przedmiotów (IoT).

Systemy IERP wykorzystują uczenie maszynowe i zaawansowane analizy oparte na dużym, wyselekcjonowanym zestawie danych. Dzięki temu podnoszą jakość prognozowania, śledzenia, uczenia się, kierowania, analizowania, przewidywania, raportowania i zarządzania zasobami i procesami biznesowymi.

IERP co to

Co to jest IERP? Poznaj więcej informacji

Rozwiązanie opiera się na nowej infrastrukturze obliczeniowej. Wykorzystuje środowisko oparte na chmurze, analitykę, duże zbiory danych i technologie mobilne. Wszystkie operacje są przyspieszone przez Internet rzeczy (IoT), postęp w uczeniu maszynowym i innowacje, takie jak blockchain. Dzięki tym technologiom zyskujesz możliwość zmiany modeli biznesowych oraz tworzenia nowych produktów i usług w gospodarce cyfrowej. W środowisku produkcyjnym prowadzi to tworzenia do inteligentnych fabryk i inteligentnych produktów.

System IERP monitoruje dane firmy 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Dodatkowo może obsługiwać kilkadziesiąt oddzielnych baz danych jednocześnie. Jeśli system wykryje informacje odbiegające od normy lub jeśli wystąpią niebezpieczne odchylenia, odpowiednia wiadomość zostanie od razu dostarczona do odpowiedniego pracownika. Dzięki temu bieżące problemy mogą być szybko i skutecznie rozwiązane, a jednocześnie zapobiega się kosztownym i czasochłonnym „gaszeniu pożarów” w przyszłości.

Analiza danych

Oczywiście IERP jest w stanie nie tylko analizować dane z przeszłości. System może również przewidywać przyszłe wyniki na podstawie wzorców danych z poprzednich lat i powiadamiać odpowiednich użytkowników. Przykładowo, jeśli w porównaniu z poprzednimi latami zamówienie na określony produkt wzrośnie w kolejnym miesiącu, ale ilość surowców do produkcji jest niewystarczająca, zostanie wysłany komunikat. To właśnie inteligentny systemem do zarządzania — IERP.

IERP pozwala organizacjom działać bardziej proaktywnie i uzyskiwać przewagę nad konkurencją dzięki szybszemu działaniu.

Wszystkie systemy oferowane przez IT Vision rozwiązania to inteligentne systemy do zarządzania IERP. Dzięki ich wdrożeniu Twoja firma stanie się nowoczesna i bardziej wydajna.

Może Cię zainteresować również:

    Masz pytania do Piotra? Zostaw numer telefonu
    Piotr oddzwoni do Ciebie
    Więcej
    Więcej
    Poprzednia wypowiedź