fbpx

Uruchomienie systemu w 1 dzień. Czy to w ogóle możliwe? Piotr Podgórni

Dyrektor Działu Wdrożeń
Słowa kluczowe:
Business CentralcloudDynamicsmicrosoftQBSsystem ERP

Dla przedsiębiorców liczą się zyski, niskie koszty i szybkie efekty. Nie ma co do tego najmniejszej wątpliwości. W związku z tym, oczywistym jest, że kierują się oni tymi samymi priorytetami podczas wyboru systemu do zarządzania przedsiębiorstwem. Każdy chce, aby wdrożenia były tanie, a efekty widoczne były jak najszybciej. Takie oczekiwania firmy mają zwłaszcza odnośnie rozwiązań cloduowych (chmurowych). Dzięki współpracy IT Vision i QBS Group konfiguracja Dynamics 365 w 1 dzień jest możliwa. Oczywiście po uruchomieniu systemu następuje dalsza część wdrożenia – trwają szkolenia dla użytkowników oraz zapewniane jest wsparcie. Jednak całość procesu jest znacznie krótsza niż przy tradycyjnej instalacji.

Uruchomienie systemu w 1 dzień, czyli model LIAD – Live in a Day.

Aby sprostać oczekiwaniom klientów dotyczących kosztów oraz czasu wdrożenia systemu QBS Group przygotowała model LIAD. Dzięki temu możemy uruchomić system Business Central w modelu chmurowym w przeciągu kilkunastu godzin. Sprawdzili to partnerzy QBS, którzy zrealizowali kilkadziesiąt wdrożeń przy średnim czasie konfiguracji i przygotowania systemu wynoszącym kilkanaście godzin – a nie dni czy tygodni. (Szkolenia i wsparcie były realizowane oddzielnie – na życzenie klienta).

Dlaczego szybkie uruchomienie jest możliwe?

Powstaje więc pytanie w jaki sposób możliwe jest uruchomienie systemu w 1 dzień? Aby tak szybka instalacja była możliwa konieczna jest automatyzacja procesów oraz ich powtarzalność. Całość wdrożenia oparta jest na modelu cloudowym. Dzięki temu możliwe jest obniżenie całkowitego kosztu wdrożenia. Tak więc aby szybkie uruchomienie było udane musi być ono standardowe i powtarzalne (oparte na szablonie). W przypadku tak szybkich instalacji nie ma miejsca na dostosowywanie systemu do niestandardowych wymagań firmy. Takie customizacje wymagają dodatkowego czasu i środków. Co ważne, dostosowań bardzo często można uniknąć.

Dzięki, wspomnianym wcześniej, doświadczeniom partnerów QBS powstał model Live in a Day. W tym modelu możliwe jest radykalne skrócenie czasu implementacji systemu. Co ważne, nie pogarsza to jakości systemu.

Szkolimy polskich partnerów z modelu LIAD

Uruchomienie systemu w 1 dzień

Doświadczenia IT Vision pokazują, że model zakładający uruchomienie systemu w 1 dzień jest możliwy. Sami w ostatnich latach rozwijamy model, w którym w przeciągu 80 godzin możliwa jest realizacja pełnego wdrożenia. Zakłada on audyt, konfigurację, migrację danych, szkolenia, start systemu i wsparcie klienta. Opiera się on na ściśle dopracowanej metodyce, a także na gotowych narzędziach wdrożeniowych.

Współpraca z QBS

Jako wieloletni partner QBS przygotowaliśmy wersję metodyki LIAD na rynek polski. Dzięki naszym działaniom odpowiednia dokumentacja i narzędzia są przetłumaczone oraz dostosowane do polskiej lokalizacji Business Central. Co więcej prowadzimy szkolenia dla kilkunastu innych polskich partnerów. Dzięki przekazywanej przez nas wiedzy również oni będą mieć odpowiednie umiejętności to wdrażania systemu w tym modelu.

„W QBS zawsze wspieraliśmy strategiczną ewolucję Microsoftu w kierunku skalowalnego i masowego biznesu dla ERP w chmurze. Live in A Day (LIAD) zawsze pozostawało nam w pamięci jako niewiarygodna wartość dodana dla naszych partnerów QBS w wielu regionach. Wspaniale było widzieć, że IT Vision chce współpracować z nami, oferując rozwiązanie dla polskiego rynku!
Andy De Rosa – kierownik programu w grupie QBS

Możemy zapewnić, że również w przyszłości metodyka i narzędzia będą przez nasz zespół na bieżąco dostosowywane do zmian w przepisach i nowych wersji Business Central.

Uruchomienie systemu w 1 dzień – LIAD – dlaczego warto?

Główną przewagą wdrożenia w modelu LIAD jest oczywiście czas. Uruchomienie trwa średnio 12 godzin. Oprócz szybkiego wdrożenia ważny jest również niski koszt usługi. Poza tym wdrożenie LIAD usprawnia procesy i pomaga rozwinąć biznes.

Korzyści z ERP w chmurze dla sektora MŚP

 • Dostęp do istotnych informacji w każdym miejscu i czasie.
 • Możliwość szybszego reagowania na problemy – podejmowanie działań zanim pojawią się problemy.
 • Możliwość skupienia się na właściwym biznesie – brak konieczności poświęcania uwagi na działania backoffice czy administrację.

Chcesz wiedzieć więcej o możliwościach Business Central?

  Masz pytania do Piotra? Zostaw numer telefonu
  Piotr oddzwoni do Ciebie
  Więcej
  Więcej

  Autor

  Piotr Podgórni – Dyrektor Działu Wdrożeń w IT Vsion. Architekt rozwiązań, menadżer projektów, konsultant i trener. Prowadził wiele międzynarodowych projektów. Posiada doświadczenie w zakresie ERP, DMS, WMS, integracji.
  Znajomość obszarów biznesowych: księgowość, logistyka, gospodarka magazynowa, produkcja, kontroling, usługi profesjonalne. Specjalizuje się w systemach Microsoft Dynamics NAV / BC, Rambase, Oracle NetSuite.

  Poprzednia wypowiedź Następna wypowiedź