fbpx

Miliard dolaród od Microsoft – transformacja cyfrowa Polski

Słowa kluczowe:
clouddygitalizacjamicrosoftwiedza
Opublikowano:

Największa inwestycja technologiczna w historii Polski będzie możliwa dzięki Microsoft. W ramach inwestycji stworzony zostanie m.in. dostęp do lokalnych usług w chmurze z pierwszym nowoczesnym centrum danych w regionie.

Plan Microsoft łączy inwestycje długoterminowe. Zakłada podnoszenie umiejętności, silne partnerstwa lokalne. Wspierana będzie transformacja cyfrowa i najnowsze technologie chmurowe. Wszystko to, aby pomóc zrealizować wizję „Polskiej Doliny Cyfrowej” oraz przyspieszyć dygitalizację i innowacje dla firm, rządu i obywateli. Realizacja planu będzie możliwa również dzięki nawiązaniu partnerstwa z polską Chmurą Krajową, powołaną przez PKO BP i PFR.

Wyższa klasa usług

Dzięki stworzeniu nowego regionu centrum danych Microsoft w Polsce w ramach globalnej chmury zapewniona będzie wyższa klasa usług. Przez podjęte działania ekosystem startupów, przedsiębiorców, przedsiębiorstw i rządu uzyska dostęp do bezpiecznych usług chmurowych klasy korporacyjnej.

Podstawą jest dobry plan

microsoft Transformacja cyfrowa dla Polski

Plan opiera się na prawie 30-letnim doświadczeniu Microsoftu w udanej współpracy z polskimi organizacjami i przedsiębiorstwami oraz z siecią ponad 6000 lokalnych partnerów. Inicjatywa trwa przez kolejne siedem lat. Łączy szeroką wiedzę na temat transformacji cyfrowej z silnym naciskiem na podnoszenie umiejętności lokalnych talentów z najnowszymi kompetencjami w chmurze, aby umożliwić lokalnym organizacjom napędzanie i przyspieszenie ich transformacji cyfrowej, zwiększenie konkurencyjności i wspieranie możliwości zatrudnienia na rynku.

Polska Dolina Cyfrowa

„Z dumą ogłaszam naszą inwestycję o wartości 1 miliarda dolarów w ciągłą transformację cyfrową Polski i rozwój „Polskiej Doliny Cyfrowej”. Ogłoszenie opiera się na naszej prawie 30-letniej obecności w tym kraju. Globalna chmura Microsoft w Polsce pozwoli na coraz szersze wykorzystanie, szybsze wdrożenie i zwiększone korzyści dla instytucji publicznych i firm w sektorach o kluczowym znaczeniu wraz z prężnie rozwijającym się społeczeństwem w Polsce. Inwestycja zapewni również silne wsparcie dla dalszego sukcesu polskich talentów wśród programistów i nie tylko, tworząc krytyczne możliwości w zakresie umiejętności i nauki dla około 150 000 pracowników, partnerów i studentów. Naszą misją jest przede wszystkim umożliwienie obywatelom i organizacjom w Polsce osiągania lepszych wyników” – powiedział Jean-Phillippe Courtois, wiceprezes i prezes Microsoft Global Sales, Marketing and Operations.

Program rozwoju umiejętności

Transformacja cyfrowa

Program rozwoju umiejętności będzie obejmował szkolenia, programy e-learningowe, warsztaty i hakatony (maratony programowania). Szkolenia obejmują przetwarzanie w chmurze, a także rozwój z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Dotyczą także technologii uczenia maszynowego, big data i Internetu przedmiotów (IoT). W ramach tych działań dostępność dla osób niepełnosprawnych jest ważna dla firmy Microsoft. Realizacja ma zapewnić osobom niepełnosprawnym dostęp do technologii i narzędzi, które pozwalają im się uczyć, informować, a także zwiększać możliwości zatrudnienia.

Zaufana chmura globalna od Microsoft

Ogłoszony plan ułatwi firmom, startupom i instytucjom wykorzystanie potencjału przetwarzania w chmurze. Co więcej, zachowane zostaną najwyższe standardy bezpieczeństwa cybernetycznego, rezydencji danych i zgodności. W szczególności te, które mają określone wymagania dotyczące przechowywania i przetwarzania danych.

Transformacja cyfrowa – dostęp do pełnego zestawu usług

Nowy region centrum danych w chmurze dołącza do globalnego zasięgu Microsoft w regionach chmurowych. Firma obecnie ogłasza 59 regionów, z Microsoft Azure dostępnym w ponad 140 krajach. Dzięki temu rozwiązaniu firmy mogą skorzystać z lokalnego dostępu do pełnego zestawu usług chmurowych Microsoft:

Microsoft Azure

Stale rozwijający się zestaw usług w chmurze. Rozwiązania Azure umożliwiają korzystanie z usług komputerowych, sieciowych, baz danych, analiz, sztucznej inteligencjo i usług IoT.

Microsoft 365

Światowa chmura produktywności. Dostarcza najlepsze w swojej klasie aplikacje zintegrowane za pośrednictwem usług chmurowych jako część otwartej platformy dla procesów biznesowych.

Dynamics 365 i Power Platform

Kolejna generacja inteligentnych aplikacji biznesowych. Umożliwiają organizacjom rozwój, ewolucję i transformację w celu zaspokojenia potrzeb klientów i wykorzystania nowych możliwości.

Zgodność, bezpieczeństwo i prywatność

Microsoft oferuje ponad 90 certyfikatów i co roku wydaje 1 miliard dolarów na cyberbezpieczeństwo. To wszystko aby zająć się bezpieczeństwem na każdej warstwie chmury. Region polskiego centrum danych Microsoft pomoże także firmom w przestrzeganiu ogólnego rozporządzenia o ochronie danych Unii Europejskiej (RODO). Pomoże również klientom przechowywać dane w spoczynku w Polsce.

Stworzenie „Polskiej Doliny Cyfrowej” przez Microsoft jest krokiem milowym w technologicznym rozwoju Polski i regionu.

Poznaj system ERP od Microsoft

    Umów się na bezpłatną konsultację
    Więcej
    Więcej