fbpx

Microsoft Inspire – nowości i wydarzenia

Słowa kluczowe:
clouddataflexDynamicsinspiremicrosoftwiedza
Opublikowano:

Microsoft Inspire – nowości ze świata Microsoft i najważniejsze wydarzenia 2020 roku

Microsoft Inspire to 3 dni konferencji poświęconych rozwiązaniom Microsoftu. Tegoroczna konferencja była inna niż wszystkie. Przede wszystkim była w całości zorganizowana on-line. Oczywiście wirtualne spotkania nigdy nie zastąpią wrażeń z realnych spotkań. Jednak dzięki nowej formule tegoroczna konferencja przyciągnęła więcej uczestników niż jakakolwiek poprzednia edycja.

Microsoft od lat rozwija rozwiązania wspierające pracę zdalną, a także migrację systemów i aplikacji do chmury. W trudnym roku, w którym wszyscy pracujemy zdalnie dużo więcej niż kiedykolwiek wcześniej, prelegenci w naturalny sposób skupili się na mobilności pracy.

Nick Parker, CVP Microsoft podsumował najważniejsze liczby.

Rok 2020 to między innymi:

 • 4,1 miliarda minut dzienne poświęconych na spotkania w aplikacji Teams.
 • 75 milionów aktywnych użytkowników Teams każdego dnia.
 • 1 miliard miesięcznie aktywnych użytkowników Windowsa 10.
 • 134 miliony instalacji nowych stanowisk w przedsiębiorstwach.
 • 30% wzrost przychodów z produktów serwerowych i usług w chmurze.
Microsoft Inspire

Wszystkie te dane pokazują, że stajemy się coraz bardziej mobilni. Coraz więcej inwestujemy, by móc pracować zdalnie – z dowolnego miejsca, o dowolnej porze.

Microsoft Teams

Warto również podkreślić duże znaczenie aplikacji Teams w pracy zdalnej. Bez tego narzędzia trudno wyobrazić sobie spotkania on-line i mobilną pracę. Microsoft Teams to wiele możliwości pracy, spotkań, dzielenia dokumentów czy prezentacji.

Niektóre przedsiębiorstwa mogą potrzebować dodatkowych rozwiązań do aplikacji Teams. Microsoft podczas Inspire ogłosił, że wychodzi naprzeciw takim potrzebom. Ogłosił wydanie nowego rozwiązania, jakim jest Microsoft Dataflex. Platforma umożliwia każdemu łatwe tworzenie, a także wdrażanie aplikacji oraz inteligentnych chatbotów. Wszystko w aplikacji Teams z wykorzystaniem Microsoft Power Apps i Microsoft Power Virtual Agent.

Dowiedz się więcej o Microsoft Dataflex: KLIKNIJ

Rozwiązania chmurowe

Microsoft Inspire to również duży nacisk na rozwiązania chmurowe. Systemy i aplikacje Microsoftu, oparte są o trzy główne chmury – Azure, Microsoft 365 i Dynamics 365. Wszystko po to, by oferować inteligentne rozwiązania.

Microsoft Inspire Intelligent cloud

Prelegenci nie zapomnieli również o rozwiązaniach Dynamics 365, Microsoft 365, IoT, Power Platform czy Power Apps.

Microsoft w tych trudnych czasach dba o swoich klientów. Oferuje im rozwiązania, które pomagają sprostać wyzwaniom 2020 roku i rozwijać swoje firmy mimo zmian.

„Nowa normalność jest teraz naszą normalnością”. Microsoft robi wszystko, aby była ona cyfrowa, oparta na chmurze oraz zorientowana zarówno na klienta, jak i jego klientów.

Więcej o nowościach z Microsoft Inspire już wkrótce na www.itvision.pl oraz LinkedIn

  Umów się na bezpłatną konsultację
  Więcej
  Więcej