fbpx

Nowe funkcjonalności Microsoft Dynamics w 2021 roku!

Słowa kluczowe:
Business CentralDynamicsdynamics 365microsoftnowości
Opublikowano:

Microsoft ogłosił nowe funkcjonalności Microsoft Dynamics, które będą dostępne w 2021 roku. Pokazujemy, jak zmiany usprawniają pracę użytkowników! Poznaj najciekawsze i najbardziej istotne nowe funkcjonalności Microsoft Dynamics Business Central.

Microsoft ogłosił nowe funkcjonalności Microsoft Dynamics, które będą dostępne w 2021 roku. Podczas pierwszego w tym roku wydania Microsoft wdraża funkcjonalności, które zapewnią możliwość przekształcania firm. W ramach aktualizacji zostanie wypuszczonych wiele nowych funkcji w aplikacjach Dynamics 365 w tym: Marketing, Sprzedaż, Obsługa klienta, Finanse, Zarządzanie łańcuchem dostaw, Zasoby ludzkie (HR), Handel, i wiele innych.

Kolejne wydanie funkcji przez Microsoft, znowu potwierdza, że producent stara się, by jego system był dopasowany do oczekiwań klientów i do zmieniającej się rzeczywistości.

Nowe funkcjonalności Microsoft Dynamics Business Central

Nowe funkcjonalności Microsoft Dynamics

Nowości w Business Central w dużej mierze skupiają się na ułatwieniu pracy użytkownika. Ponadto Microsoft poprawia wydajność, użyteczność i funkcje wydruków. Wspiera również produktywność użytkowników między innymi poprzez zmiany wprowadzone dla Księgi Głównej. Microsoft usprawnia również współpracę Business Central z Microsoft Teams oraz ulepsza dodatki do Excela i Outlooka.

Edycja wymiarów na zaksięgowanych wpisach KG

Microsoft udostępni narzędzie, które pozwala korygować wymiary dla wpisów w księdze głównej. Dzięki temu w raport finansowy zapewnia dokładny wgląd w dane. Bez konieczności notowania tymczasowych błędów we wprowadzaniu danych. W przypadku co najmniej jednego wpisu w Księdze Głównej można zmienić wartości wymiarów, dodać wymiary lub je usunąć.

Obsługa Universal Print – drukuj z dowolnego urządzenia

Universal Print to usługa Microsoft 365, która unowocześnia i usprawnia zarządzanie drukowaniem i zapewnia proste i nieskomplikowane drukowanie. Pozwala, w wersji chmurowej, na prosty wydruk dokumentów z tabletu czy smartfona. Możesz wysyłać dokumenty i raporty do dowolnej drukarki zdefiniowanej na stronie zarządzania Universal Print.

Podgląd szczegółów kontaktu z poziomu Microsoft Teams

Teraz w Business Central możesz jeszcze sprawniej zarządzać kontaktami i ich udostępnianiem. Rozwiązanie ułatwia pracę m. in działom sprzedaży czy operacyjnym. Przez sprawne połączenia z dostawcami, klientami i innymi osobami w Microsoft Teams. Dzięki szybkiemu dostępowi do kontaktów biznesowych z Microsoft Teams użytkownicy nie muszą przełączać aplikacji w celu prostego wyszukiwania i mogą wyświetlać szczegóły w całości w Microsoft Teams.

Informacja o zapasach z poziomu Dynamics 356 Sales

Dynamics 365 Sales wspiera Cię w relacjach z klientami. Jednak zamówienia sprzedaży realizowane są w systemie Business Central. To tam rejestrowana jest dostępność zapasów. Z punktu widzenia sprzedaży są to niezwykle istotne informacje. To między innymi poziom zapasów sugeruje czy i kiedy można zrealizować zamówienie.

Nowe funkcjonalności Microsoft Dynamics

Dzięki synchronizacji Business Central otrzymujesz podgląd dostępności zapasów w Dynamics 365 Sales. Co ważne, każda zmiana zapasów jest również widoczna. Gdy użytkownicy wprowadzają wiersze zamówienia sprzedaży w Dynamics 365 Sales, ilość dostępna w zamówieniu sprzedaży będzie zawierała informacje o dostępnych zapasach z Business Central.

Dostępność wersji lokalnych – Grecja, Rumunia, Turcja, Indie

Microsoft cały czas zwiększa zasięg swoich rozwiązań oferując nowe lokalne wersje systemu. W 2021 ogłosił dostępność nowych wersji krajowych dla Grecji, Rumunii, Turcji Indii.

Usprawnienia w interfejsie użytkownika

W Business Central cały czas usprawniany jest również interfejs użytkownika. Dzięki temu jest jeszcze bardziej dostępny i czytelny dla użytkownika.

Podsumowanie – Nowe funkcjonalności Microsoft Dynamics

Powyżej wymieniliśmy tylko najciekawsze i najbardziej istotne nowe funkcjonalności Microsoft Dynamics Business Central. Obecne wydanie to jednak o wiele więcej zmian nie tylko w samym systemie Business Central, ale we wszystkich rozwiązaniach Microsoftu.

Kolejna fala usprawnień w rozwiązaniach Microsoft Dynamics, w tym Business Central, pokazuje, jak ważny dla Microsoftu jest komfort użytkownika i rozwijanie systemu. To dobra informacja dla osób korzystających z rozwiązań Microsoftu bądź tych, którzy dopiero planują wdrożenie tego systemu u siebie. Świadczy to bowiem o tym, że system jest i będzie rozwijany w przyszłości i nie będzie wymagał zmiany na inne rozwiązanie.

    Umów się na bezpłatną prezentację systemu
    Więcej
    Więcej