fbpx

Rok 2021 był przełomowy dla Dynamics 365 Business Central

Opublikowano:

Rok 2021 był przełomowy dla Dynamics 365 Business Central, flagowego rozwiązania ERP firmy Microsoft dla małych i średnich firm. W minionym roku liczba organizacji korzystających z tego nowoczesnego rozwiązania wzrosła spektakularnie i podwoiła się do ponad 22 000. Microsoft odnotował również ogromny postęp w dostępności rozwiązania, certyfikowanych rozszerzeń na całym świecie oraz w liczbie aktywnych […]

Rok 2021 był przełomowy dla Dynamics 365 Business Central, flagowego rozwiązania ERP firmy Microsoft dla małych i średnich firm. W minionym roku liczba organizacji korzystających z tego nowoczesnego rozwiązania wzrosła spektakularnie i podwoiła się do ponad 22 000. Microsoft odnotował również ogromny postęp w dostępności rozwiązania, certyfikowanych rozszerzeń na całym świecie oraz w liczbie aktywnych partnerów handlowych na całym świecie.Tak więc rok 2021 był naprawdę przełomowy dla Business Central. A wygląda na to, że rok 2022 przyniesie jeszcze więcej! 

Organizacje poszukujące nowego rozwiązania ERP mogą w dzisiejszych czasach wybierać z bogatej oferty. Jednak w dzisiejszym super konkurencyjnym i coraz bardziej cyfrowym świecie żadna organizacja nie może sobie pozwolić na błędy w procesie wyboru. W końcu tego typu rozwiązania kupuje się i wdraża przez długie lata. Tym ważniejszy jest więc wybór rozwiązania, które ma przed sobą obiecującą przyszłość.

Wraz z początkiem nowego roku wydawało się, że dobrym pomysłem jest dokonanie przeglądu postępów, jakie Microsoft poczynił w roku 2021 w zakresie Business Central.

Oto kilka najbardziej uderzających aspektów dotyczących akceptacji rynku, wzrostu i perspektyw.  

– Microsoft poinformował o spektakularnym wzroście liczby klientów Business Central z 11 000 na początku roku do ponad 22 000 na koniec roku. To wzrost o 100 procent!

– Potencjał wzrostu zależy również od dostępności. Business Central jest obecnie dostępny w 69 lokalnych wersjach na całym świecie. Stanowi to wzrost o 40 procent w porównaniu z początkiem roku.

– Business Central jest rozwiązaniem ogólnym, które można dostosować do potrzeb klientów poprzez dodanie specyficznych, branżowych rozwiązań partnerów. Rozwiązania te są nazywane rozszerzeniami. W 2021 r. liczba rozszerzeń prezentowanych w AppSource wzrosła o 32%, do ponad 1 850.

– Business Central jest sprzedawany i wdrażany wyłącznie przez partnerów Microsoft. W 2021 roku liczba aktywnych partnerów sprzedających wzrosła o nie mniej niż 65% do ponad 3 500.  

– W 2021 roku Microsoft rozpoczął projekt, który ma sprawić, że wdrożenia Business Central będą szybsze, łatwiejsze i tańsze. Z pewnością jest to kolejna zmienna, która może jeszcze bardziej przyspieszyć wzrost!

Kolejnym ważnym kamieniem milowym w 2021 roku było zadeklarowanie przez Microsoft swoich śmiałych ambicji. Firma stwierdziła, że chce, aby Business Central stał się najlepszym i najbezpieczniejszym na świecie rozwiązaniem ERP dla małych i średnich firm.

Dzisiejszy świat biznesu w coraz większym stopniu zależy od właściwych danych, dostarczanych przez nowoczesne, innowacyjne i przyjazne dla użytkownika rozwiązania ERP. Organizacje, które nadal wdrażają przestarzałe systemy oparte na tradycyjnych procesach biznesowych, narażają się na coraz większe ryzyko poniesienia strat. Zarówno pod względem finansowym, jak i pod względem zadowolenia klientów.

Jeśli rozważasz modernizację swojego obecnego rozwiązania ERP w 2022 roku, wyświadcz sobie wielką przysługę, umieszczając Microsoft Dynamics 365 Business Central na poważnej pozycji na swojej krótkiej liście.